Związkowcy napisali do KOD-u list w którym odnieśli się do bezprawnego wykorzystania flagi „Solidarności” podczas demonstracji „My Naród” oraz na konferencji, która miała miejsce po spotkaniu z Lechem Wałęsą.

W liście czytamy, że znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” należy do związku i jest prawnie chroniony – „Znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” jest własnością naszego Związku i podlega ochronie prawnej. Jego potwierdzeniem jest nie tylko prawna ochrona zarejestrowana w Polsce, ale również międzynarodowa rejestracja własności intelektualnej w Urzędzie do spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante”.Związkowcy twierdzą, że niedopuszczalnym jest, by stowarzyszenie, które zarzuca władzy łamanie prawa samo łamało prawo – „To niedopuszczalne, że Stowarzyszenie walczące o demokrację, zarzucające obecnej władzy łamanie prawa, samo łamie prawo!”.

W liście wezwano również Komitet Obrony Demokracji do niewykorzystywania znaków „Solidarności” w czasie swoich demonstracji. Jeśli KOD się do tego niezastosuje, to zostaną uruchomione środki prawne.

solidarnosc.org.pl / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. malkontent
    malkontent :

    To, że ktoś przywłaszczył sobie jakieś dobro nie koniecznie znaczy, że jest jego prawnym i moralnym właścicielem. Ci ludzie co dzisiaj reprezentują zwiazek zawodowy solidarność nie maja nic wspólnego z ruchem z którego urodził sie symbol Solidarność i flaga z nim namalowana. Pomijając kwestie czy ktoś lubi Wałęsę, czy też nie ale szczerze mówiąc znacznie więcej ma on praw do tej flagi niż cały ten zwiazek krzykaczy na ciepłych posadach. Zaznaczam nigdy nie byłem fanem Wałęsy.