Związkowcy napisali do KOD-u list w którym odnieśli się do bezprawnego wykorzystania flagi „Solidarności” podczas demonstracji „My Naród” oraz na konferencji, która miała miejsce po spotkaniu z Lechem Wałęsą.

W liście czytamy, że znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” należy do związku i jest prawnie chroniony – „Znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” jest własnością naszego Związku i podlega ochronie prawnej. Jego potwierdzeniem jest nie tylko prawna ochrona zarejestrowana w Polsce, ale również międzynarodowa rejestracja własności intelektualnej w Urzędzie do spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante”.

Związkowcy twierdzą, że niedopuszczalnym jest, by stowarzyszenie, które zarzuca władzy łamanie prawa samo łamało prawo – „To niedopuszczalne, że Stowarzyszenie walczące o demokrację, zarzucające obecnej władzy łamanie prawa, samo łamie prawo!”.

W liście wezwano również Komitet Obrony Demokracji do niewykorzystywania znaków „Solidarności” w czasie swoich demonstracji. Jeśli KOD się do tego niezastosuje, to zostaną uruchomione środki prawne.

solidarnosc.org.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. malkontent
    malkontent :

    To, że ktoś przywłaszczył sobie jakieś dobro nie koniecznie znaczy, że jest jego prawnym i moralnym właścicielem. Ci ludzie co dzisiaj reprezentują zwiazek zawodowy solidarność nie maja nic wspólnego z ruchem z którego urodził sie symbol Solidarność i flaga z nim namalowana. Pomijając kwestie czy ktoś lubi Wałęsę, czy też nie ale szczerze mówiąc znacznie więcej ma on praw do tej flagi niż cały ten zwiazek krzykaczy na ciepłych posadach. Zaznaczam nigdy nie byłem fanem Wałęsy.