Saule Technologies, pionier w produkcji ogniw perowskitowych, poinformował o propozycji przejęcia akcji i wierzytelności przez prywatnego inwestora. To efekt długotrwałego konfliktu z Columbus Energy i DC24, który trafił do prokuratury.

Saule Technologies, polska firma rozwijająca technologię perowskitowych ogniw słonecznych, poinformowała w piątek o otrzymaniu informacji dotyczącej propozycji transakcji ze strony nowego inwestora. Osoba prywatna ma być zainteresowana odkupieniem zarówno akcji, jak i wierzytelności wobec spółki, obecnie znajdujących się w posiadaniu Columbus Energy S.A. oraz DC24 Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej.

Jak czytamy w komunikacie:
„Zarząd Saule Technologies z siedzibą we Wrocławiu („spółka”, „emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym wszedł w posiadanie informacji dotyczącej propozycji transakcji złożonej przez osobę prywatną do Columbus Energy S.A. oraz DC24 Alternatywna Spółka Inwestycyjna Sp. z o.o., polegającej na:
– odkupieniu wszystkich wierzytelności przysługujących Columbus Energy S.A. oraz DC24 Alternatywna Spółka Inwestycyjna Sp. z o.o. wobec Grupy Saule oraz Olgi Malinkiewicz – należności głównej oraz należnych odsetek;
– odkupieniu wszystkich akcji posiadanych przez Columbus Energy S.A. w Saule Technologies”.

Tło transakcji stanowi trwający od dłuższego czasu konflikt między zarządem Saule Technologies a Columbus Energy i DC24. Spór nasilił się, gdy wiceprezes spółki i zarazem jej współzałożycielka Olga Malinkiewicz złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu działania na szkodę Saule przez członków zarządów i rad nadzorczych obu wspomnianych podmiotów.

– „Złożyłam zawiadomienie w związku z poważnymi nieprawidłowościami, które miały i dalej mają negatywny wpływ na nasze spółki oraz ich interesy. (…) Nie widzę możliwości dalszej współpracy z obecnymi inwestorami. Jesteśmy otwarci na rozmowę z nowymi, którzy mają etyczne zasady prowadzenia biznesu” – stwierdziła Malinkiewicz w komunikacie prasowym.

Zobacz też: Lit za 1,5 biliona dolarów – Oregon mierzy się z szansą i ryzykiem eksploatacji

Saule Technologies, znana z uruchomienia pierwszej na świecie linii produkcyjnej perowskitowych ogniw słonecznych, zyskała międzynarodową rozpoznawalność dzięki swojej innowacyjnej technologii. Ogniwa firmy cechują się elastycznością, lekkością i zdolnością generowania energii również ze sztucznego światła, a ich produkcja wymaga znacznie mniej energii niż w przypadku klasycznych ogniw krzemowych.

Kresy.pl/wnp

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply