Na jednej ze stacji metra na Manhattanie nowojorczycy przykleili setki kolorowych karteczek przyklejonych do jednej ze ścian. W taki sposób nowojorczycy radzą sobie z szokiem po zwycięstwie Donalda Trumpa.

Ponad pół miliona głosów – tylu mieszkańców Manhattanu zagłosowało na Hillary Clinton. 58 tysięcy – to wynik, jaki w tej części miasta otrzymał prezydent-elekt Donald Trump. Wynik, który zaskoczył nowojorczyków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Clinton skomentowała wygraną swojego rywala w wyścigu o fotel prezydencki USA

Jedni wyszli na ulice, inni, wyrażają swoje zaniepokojenie i niedowierzanie, przyklejając kolorowe karteczki na ścianie przejścia podziemnego. Kartki, na których nie brakuje słów wsparcia i solidarności.

„Subway therapy” czyli terapia w metrze, to instalacja nowojorskiego artysty Levee. – Ponieważ ostatnie dni były tak stresujące, pomyślałem że byłoby dobrze by ludzie mieli przestrzeń w której w szybki sposób zrzucą to co im leży na sercu, szczególnie teraz gdy ludzie są sfrustrowani– mówi artysta. Tylko wczoraj, na ścianie zawisło około 1,5 tysiąca takich kartek.

Pomysł terapii w metrze pojawił się kilka lat temu. To nie tylko przyklejanie kartek na ścianie. Levee do metra zabiera składany stolik i dwa krzesła. Każdy może się do niego dosiąść i porozmawiać.

Nie jestem licencjonowanym terapeutą, nie mam obowiązku zachowania tajemnicy, nie zapewnię profesjonalnego doradztwa, ale potrafię słuchać– zaznacza Levee. W powyborczy poranek do metra zabrał ze sobą samoprzylepne kartki i tak niszowa inicjatywa stała się internetowym fenomen.

kresy.pl/ tvpinfo/ Twitter

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  No cóż. Przegrało słodkie dziewczę o pięknym śmiechu. Wojna, ubożenie klasy średniej, śmierć Kadafiego – ona w takich momentach dostawała głupawki. Nic dziwnego, że międzynarodówka ludzi z głownem zamiast mózgów płacze i mówi, że nienawiść wygrała. Nie wiem jaki jest Trump, ale ta k… amieszana w morderstwa to był policzek dla ludzkości. Mam nadzieję, że Clintonowa niedługo zdechnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=btgLIgPKYsE

 2. valdemarus83
  valdemarus83 :

  Nie dziwi skojarzenie ze ścianą płaczu,no bo co parch mógł wymyślić! jego nazwisko zdradza jego rodowód. Wszelkie nazwiska typu levis czy lewis,levit,levee,Lev,Levi,Leviatan,Levart czy polsko brzmiące lewandowski,lewandowicz,lewartowicz,lewicki,lewiński, to nazwiska żydowskie lub ludzi o korzeniach żydowskich, tak jak różne Novak,nowak,nowiński,nowicki,nowacki itp itd można by tak bez końca ;]