Szefowie Nowoczesnej Ryszard Petru oraz PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelowali do PO o przyłączenie się do „koalicji” przeciw działaniom PiS.

„Uważamy, że w fundamentalnych sprawach opozycja powinna ze sobą wspólnie pracować. Zapraszamy PO do takiej współpracy, bo wydaje nam się, że inaczej nie będziemy skuteczni. Mogę zadeklarować, że we wszystkich sprawach dotyczących skoku na Konstytucję, potencjalnego skoku na media publiczne, czy gmerania w ustawie o KNF, będziemy współpracować wspólnie, ponad podziałami. Po to, aby bronić polskiej demokracji”– mówił Ryszard Petru.

Zdaniem polityka taka koalicja jest potrzebna dla ocalenia demokracji.

Trzeba odłożyć animozje czy różnice programowe w fundamentalnych kwestiach na bok. Bo inaczej będziemy nieskuteczni. Razem mamy mniejszość głosów, bo Kukiz głosuje jako przystawka jak Jarosław Kaczyński. Jego problem. Pamiętajmy, że PiS zawsze przystawki pożera i trak będzie tym razem. Natomiast musimy razem stanowić mocny głos, po to, by Polacy słyszeli, że w takich sytuacjach, jak w nocy tutaj nie ma zgody opozycji na tego typu procedurę” – perorował Petru.

„To jest Polska, to jest demokracja, to jest obrona pewnych wartości; wartości fundamentalnych dla funkcjonowania państwa”– mówił Kosisniak-Kamysz. „Mamy sytuację, gdzie galimatias konstytucyjny przechodzi wszelkie granice” – przekonywał prezes PSL.

300polityka.pl/PAP/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. cyna
    cyna :

    Petru to najpierw niech się z historii douczy i swoja działkę niech poczyta bo co słowo to kompromitacja czy to w swojej profesji czy w wiedzy ogólnej. Kto wie może w przyszłości jak zidiocenie społeczeństwa nie zostanie powstrzymane to ten Pan będzie rządzić a wtedy to biada Polsce