Nowe zeznania abp Viganò

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, abp Carlo Maria Viganò, opublikował oświadczenie, w którym odpowiada papieżowi Franciszkowi w sprawie skandalu pedofilskiego pośród duchowieństwa katolickiego w Stanach Zjednoczonych.

Jak napisał Viganò, „Moja decyzja o ujawnieniu tych poważnych faktów była dla mnie najbardziej bolesną i poważną decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem w życiu. Zrobiłem to po długiej refleksji i modlitwie, w ciągu miesięcy głębokich cierpień i udręk (…).” Nowe oświadczenie Viganò są odpowiedzią na odmowę odpowiedzi ze strony papieże Franciszka o tym, czy wiedział o nadużyciach seksualnych kard. Theodore’a McCarrick’a

W czterostronicowym dokumencie były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych odpowiada również na ostatnie homilie papieża, w których Franciszek wydaje się sugerować, że Viganò jest diabolicznym „wielkim oskarżycielem”. „Milczenie pasterzy, którzy mogliby zapewnić remedium i zapobiec nowym ofiarom, stawało się coraz bardziej nie do obrony, co było druzgocącą zbrodnią dla Kościoła. Zdając sobie sprawę z ogromnych konsekwencji, jakie może przynieść moje świadectwo, ponieważ to, co zamierzałem ujawnić, dotyczyło następcy samego Piotra, mimo to zdecydowałem się mówić, aby chronić Kościół, i oświadczam z czystym sumieniem przed Bogiem, że moje zeznania są prawdziwe” – napisał Viganò.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w sierpniu Viganò publicznie oskarżył papieża Franciszka o ignorowanie doniesień o nadużyciach seksualnych amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka i przywrócenie go do łask pomimo wiedzy o pedofilskich i homoseksualnych skłonnościach tego hierarchy. W swoim oświadczeniu Viganò wezwał Franciszka do ustąpienia.

Jednocześnie były nuncjusz apostolski w USA wskazał, że skandale pedofilskie w Kościele są w głównej mierze skandalami homoseksualnymi. Jego zdaniem odpowiada za to homoseksualne lobby, które zakorzeniło się w Kościele i „z siłą macek ośmiornicy niszczy niewinne ofiary i powołania kapłańskie, paraliżując cały Kościół”. Apb Viganò wezwał wszystkich, a przede wszystkim biskupów, do przerwania zmowy milczenia w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były nuncjusz oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o aferach seksualnych w Kościele

kresy.pl / lifesitenews

Nowe zeznania abp Viganò
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz