Nowe zeznania abp Viganò

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, abp Carlo Maria Viganò, opublikował oświadczenie, w którym odpowiada papieżowi Franciszkowi w sprawie skandalu pedofilskiego pośród duchowieństwa katolickiego w Stanach Zjednoczonych.

Jak napisał Viganò, „Moja decyzja o ujawnieniu tych poważnych faktów była dla mnie najbardziej bolesną i poważną decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem w życiu. Zrobiłem to po długiej refleksji i modlitwie, w ciągu miesięcy głębokich cierpień i udręk (…).” Nowe oświadczenie Viganò są odpowiedzią na odmowę odpowiedzi ze strony papieże Franciszka o tym, czy wiedział o nadużyciach seksualnych kard. Theodore’a McCarrick’a

W czterostronicowym dokumencie były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych odpowiada również na ostatnie homilie papieża, w których Franciszek wydaje się sugerować, że Viganò jest diabolicznym „wielkim oskarżycielem”. „Milczenie pasterzy, którzy mogliby zapewnić remedium i zapobiec nowym ofiarom, stawało się coraz bardziej nie do obrony, co było druzgocącą zbrodnią dla Kościoła. Zdając sobie sprawę z ogromnych konsekwencji, jakie może przynieść moje świadectwo, ponieważ to, co zamierzałem ujawnić, dotyczyło następcy samego Piotra, mimo to zdecydowałem się mówić, aby chronić Kościół, i oświadczam z czystym sumieniem przed Bogiem, że moje zeznania są prawdziwe” – napisał Viganò.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w sierpniu Viganò publicznie oskarżył papieża Franciszka o ignorowanie doniesień o nadużyciach seksualnych amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka i przywrócenie go do łask pomimo wiedzy o pedofilskich i homoseksualnych skłonnościach tego hierarchy. W swoim oświadczeniu Viganò wezwał Franciszka do ustąpienia.

Jednocześnie były nuncjusz apostolski w USA wskazał, że skandale pedofilskie w Kościele są w głównej mierze skandalami homoseksualnymi. Jego zdaniem odpowiada za to homoseksualne lobby, które zakorzeniło się w Kościele i „z siłą macek ośmiornicy niszczy niewinne ofiary i powołania kapłańskie, paraliżując cały Kościół”. Apb Viganò wezwał wszystkich, a przede wszystkim biskupów, do przerwania zmowy milczenia w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były nuncjusz oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o aferach seksualnych w Kościele

kresy.pl / lifesitenews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz