Norweska minister ds. integracji zlekceważona na wizji przez muzułmanina [+VIDEO]

W trakcie programu telewizyjnego lider muzułmańskiej organizacji religijnej nie chciał podać ręki norweskiej minister ds. integracji Sylvii Listhaug.

Do zdarzenia doszło w studiu telewizyjnym VG TV. Zaproszony na rozmowę Fahad Qureshi, szef muzułmańskiej organizacji religijnej „Sieci Islamu”, nie chciał i nie podał ręki swojej rozmówczyni, norweskiej minister ds. integracji zajmującej się m. in włączeniem do norweskiego społeczeństwa muzułmańskich imigrantów.

Minister Sylvia Listhaug powitała się uściśnięciem ręki z prowadzącym program dziennikarzem, by później wyciągnąć dłoń do Quareshiego. Została jednak zaskoczona przez muzułmanina, który w jej wyciągniętą dłoń wetknął bukiet kwiatów. Norweska minister ds. imigracji próbowała pomimo to jeszcze raz wyciągnąć dłoń do muzułmanina, jednak ten skłonił się jej, przyciskając rękę do tułowia, podkreślając w ten sposób, że na pewno nie uściśnie jej dłoni.

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz muzułmanin nie podał ręki dziennikarce

Pośród muzułmanów istnieje przekonanie, że jakikolwiek dotyk wobec kobiety spoza ich rodziny pozostaje niewłaściwym, podczas gdy w europejskiej kulturze nie ściśnięcie wyciągniętej dłoni jest oznaką braku szacunku lub wrogości. Zignorowanie przez muzułmanina wyciągniętej dłoni norweskiej minister ds. integracji, wywołało oburzenie w norweskich i europejskich mediach społecznościowych.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Film z incydentu:

kresy.pl / wprost.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz