Ursula von der Leyen odpowiedziała na zarzuty zawarte w tweecie Donalda Trumpa.

Ursula von der Leyen stwierdziła: Nie mamy żadnych długów w NATO. Błędem jest odnosić tylko do NATO dwuprocentowe nakłady na obronność, które chcemy osiągnąć w połowie przyszłej dekad. […] Wszyscy chcemy sprawiedliwego rozłożenia obciążeń, a do tego potrzebne jest nowoczesne pojęcie bezpieczeństwa.Zaznaczyła również, że pojęcie to obejmuje nowoczesne NATO, ale również Europejską Unię Obronną oraz inwestycje w Narody Zjednoczone.Była to odpowiedź na wypowiedź Donalda Trumpa, który skomentował wizytę Angeli Merkel w Białym Domu. Stwierdził on, oprócz tego, że wizyta Merkel była wspaniała, iż Niemcy winne są NATO ogromne sumy i Stanom Zjednoczonym należy się lepsza zapłata za potężną i kosztowną obronę, jaką dają Niemcom.

Aktualnie Niemcy wydają na obronność 1,2% PKB.

kresy.pl / wp.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz