W starciu z użyciem m.in. młotków i łańcuchów rannych zostało kilka osób, z czego jedna ciężko.

Do zdarzenia doszło w Magdeburgu w poniedziałek wieczorem. Według ustaleń niemieckiej policji, była to kontynuacja wcześniejszej bójki pomiędzy dwiema grupami Turków i Syryjczyków.

Prawdopodobnie powodem bijatyki z udziałem ponad 20 osób był spór polityczny. W starciu wykorzystywano m.in. młotki, łańcuchy i kije.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Na miejsce wezwano policję, ale funkcjonariusze po przybyciu na miejsce nikogo już nie zastali. Aresztowano pięć podejrzanych osób, które przebywały w okolicy. Jak poinformowano, byli to Syryjczycy w wieku 17-24 lat. Mężczyzn zwolniono z aresztu, bez postawienia zarzutów.

Przeczytaj także: Niemcy nie mogą odnaleźć kilku tysięcy młodocianych migrantów

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

Niemcy: Turcy pobili się z Syryjczykami, w ruch poszły m.in. młotki i łańcuchy
Oceń ten artykuł

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz