W starciu z użyciem m.in. młotków i łańcuchów rannych zostało kilka osób, z czego jedna ciężko.

Do zdarzenia doszło w Magdeburgu w poniedziałek wieczorem. Według ustaleń niemieckiej policji, była to kontynuacja wcześniejszej bójki pomiędzy dwiema grupami Turków i Syryjczyków.

Prawdopodobnie powodem bijatyki z udziałem ponad 20 osób był spór polityczny. W starciu wykorzystywano m.in. młotki, łańcuchy i kije.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Na miejsce wezwano policję, ale funkcjonariusze po przybyciu na miejsce nikogo już nie zastali. Aresztowano pięć podejrzanych osób, które przebywały w okolicy. Jak poinformowano, byli to Syryjczycy w wieku 17-24 lat. Mężczyzn zwolniono z aresztu, bez postawienia zarzutów.

Przeczytaj także: Niemcy nie mogą odnaleźć kilku tysięcy młodocianych migrantów

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz