W piątek rzeczniczka niemieckiego resortu gospodarki podała, że USA zapewniło Berlin, że sankcje wobec Rosji nie będą dotyczyć Nord Stream 2.

Rzeczniczka podkreśliła, że Niemcy są przeciwne sankcjom przeciw Rosji mającym charakter ponad terytorialny. Zaznaczyła także, że wytyczne przedstawione rządowi w Berlinie przez Stany Zjednoczone dotyczące sankcji wobec Rosji sugerują, że budowa gazociągu Nord Stream 2 nie jest zagrożona.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Rzeczniczka nie była w stanie stwierdzić, kiedy te nowe wytyczne zostaną opublikowane przez Amerykanów.

Jeszcze w maju tego roku przedstawiciele amerykańskiej administracji, tacy jak wysłannik USA na Ukrainę Kurt Volker, czy też Sandra Oudkirk z Departamentu Stanu wskazywali, że wprowadzenie sankcji związanych z budową Nord Stream jest bardzo możliwe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Volker mówił wtedy: Na ten temat (uczestnictwa zachodnich firm w budowie Nord Stream 2 – red.) toczy się w Stanach Zjednoczonych dyskusja. Nie ma decyzji, ale trwa dyskusja, czy nie wprowadzić sankcji, które dotykałyby również europejskie koncerny, które współpracując z Rosjanami wzmacniają zależność energetyczną. Myślę, że to powinno dać sygnał władzom w Niemczech, żeby rozwiązały ten problem, zanim USA zaczną decydować o sankcjach.

Kresy.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz