Niemieckie MSW poinformowało, że pierwsze z ośrodków detencyjnych, gdzie uchodźcy mają oczekiwać na decyzję o azylu zostaną otwarte za kilka miesięcy.

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer poinformował, że chciałby, aby przybywający do Niemiec uchodźcy trafiali do specjalnych ośrodków detencyjnych – czyli do strzeżonych placówek.

Chcę, by rozpoczęły one pracę w sierpniu lub we wrześniu – oświadczył Seehofer podczas kongresu klubu poselskiego chadecji. W ośrodkach detencyjnych ustalana byłaby tożsamość i wiek uchodźców. Pracujący w nich urzędnicy i sędziowie podejmowaliby również tam decyzje o przyznaniu lub odrzuceniu podania o azyl. Jeżeli uchodźca nie otrzymałby azylu miałoby dojść do szybkiej deportacji.

ZOBACZ TAKŻE: Wzorcowy niemiecki ośrodek dla uchodźców – drut kolczasty i strażnicy

Decyzje miałyby zapadać w dość szybkim tempie – tłumaczy polityk bawarskiej CSU.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Seehofer dodał także, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wciąż pracuje nad koncepcją takich ośrodków. Nic jeszcze nie jest przesądzone – zastrzegł. Zaznaczył jedynie, że w pojedynczym ośrodku mieszkałoby od 1000 do 1500 osób.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz