Na szczycie UE powrócił spór o stały mechanizm podziału migrantów między państwa członkowskie. Wprowadzenia takiego rozwiązania domagają się Niemcy, a także Austria, Szwecja i Włochy. Przeciwne są głównie kraje Europy Środkowej, w tym również Polska.

Jeszcze przed wyjazdem na szczyt kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreślała, że nie zrezygnuje ze stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców.

Zdaniem Aleksandry Rybińskiej, ekonomistki, i publicystka, władze Niemiec będą w dalszym ciągu forsować ten pomysł. Zauważa, że kanclerz Merkel nie posiada innego planu na rozwiązanie problemu nielegalnej migracji.

„Myślę, że będą kolejne szczyty, kolejne rozmowy i kolejne prób przeforsowania tego i przekonania większej ilości krajów, aby się na to zgodziły. Nasza nadzieja, jako Polski, jest taka, że duże kraje, takie jak Wielka Brytania, nie zgodzą się na to i że uda nam się stworzyć większość blokującą”– twierdzi w rozmowie z Radiem Maryja Rybińska.

Podczas szczytu udzielono również poparcia planowi współpracy UE z Turcją, który wynegocjowała Komisja Europejska. Ma to pomóc w zahamowaniu napływu uchodźców. W zamian, tureckie władze mają otrzymać dodatkowe środki oraz przyspieszenie liberalizacji wizowej.

RIRM / KRESY.PL

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. raf66
  raf66 :

  Tłustowłosa Kopara swoją percepcją doprowadzi do rewolucji w Polsce. Piszę „percepcją” , bo jakichkolwiek znamion inteligencji bądź logicznego myślenia po prostu brak.Jak to mawiał jeden z poetów….Cóż to za stwór podeszły wiekiem kto nigdy nie był kobietą a przestał być człowiekiem?Teraz już znam odpowiedź, to wypis wymaluj KOPARA. I takie „coś” takie „0” jest „Premierem” Najaśniejszej Rzeczypospolitej??? Jak mawiał Kargul ….Tylko siąść i płakać…. lub k…..wa kląć.Zakała Narodu, wstyd i hańba. Jeden debil siedzi w Brukseli i łaskawie nauczył się kilku słów po angielsku , po kilku latach „ciężkiej” nauki, a „nasza” Ewusia zadłużyła Polskę na niespotykaną skalę, sprzedała Polskę pedałom z UE, doprowadziła do masowej emigracji setek tysięcy Polaków , podniosła podatki….A najgorszy jest fakt że pomimo tych wszystkich faktów ta banda degeneratów, współczesnych Targowiczan ma wciąż poparcie na poziomie 20-25%……Naród Wspaniały , tylko ludzie …kurwy…J.”Dziadek”Pisłudzki.Raf66

 2. zefir
  zefir :

  Niemcy w klasyczny sposób wpakowały się w Usraelicką muslimsko-murzyńską pułapkę na skutek naiwnych komuszych pozostałości w mentalności Nrd-owskiego kanclerza,jak też zupełnie bezrozumnego i nieprzewidywalnego frycowego przewodniczącego PE ,niejakiego Schultza.Tej parze Niemcy zaufali i bezdyskusyjnie zawiedli się.Aż dziw bierze ,że państwa niedawnej OSI chlubiące się takimi postaciami jak Adolf,czy Benito

  • zefir
   zefir :

   Post ucięty w połowie.Piszę z pamięci więc trudno uzupełnić,ale w przybliżeiu: ,jak Niemcy,Austria,Włochy tak łatwo dają się nabrać na USraelską muslimsko-murzyńską prowokację podważającą ich byt narodowy. Szczytem germańskiej bezczelności jest kanalizowanie swych samoistnych muslimskich problemów na Polskę.Nie jest bowiem solidarnością europejską bezmyślne powielanie niemieckich błędów i głupot imigracyjnych przez inne państwa unijne,w tym Polskę.Niemcy bowiem zaprosiły,obiecały swój socjal dla imigrantów,więc niech sami ten problem trawią i wara od Polski.

 3. mop
  mop :

  POLAKU JEŚLI NIE JESTEŚ DO RESZTY OGŁUPIONY PRZEZ POLSKOJĘZYCZNE PROTYTUTKI MEDIALNE I POLSKOJĘZYCZNY RZĄD A TWOJA GŁOWA NIE SŁUŻY LI TYLKO DO NOSZENIA KASKU BUDOWLANEGO OBUDZ SIĘ WRESZCIE !!!
  Kopacz podkłada 100 tysięczną imigrancką bombę Polsce… Tygodnik „W Sieci”, piórem Aleksandry Rybińskiej opublikował materiał, w którym opisuje, że Kopacz zgodziła się na przyjęcie 100 tysięcy islamskich imigrantów.
  Decyzja już zapadła. Polskojęzyczny rząd jak zwykle ukrywa tę prawdę przed Polakami ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne. 100 tys. imigrantów po wyborach trafi do Polski — ustaliliśmy w wiarygodnych źródłach w Komisji Europejskiej w Brukseli. Opinia publiczna jest świadomie oszukiwana: bo polskojezyczny rząd Kopacz już się na to po cichu zgodził, tylko wybłagał zwłokę w realizacji tego planu. Oczywiście ze względu na wybory. Według tygodnika Bruksela dysponuje już nawet listą miejsc gdzie mieliby być umieszczani imigranci m.in. nieczynne koszary wojskowe.