Niemcy: migranci popełniają coraz więcej brutalnych przestępstw

Dane niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego wskazują, że w Niemczech rośnie liczba brutalnych przestępstw popełnianych przez migrantów. Chodzi m.in. o zabójstwa, pobicia i gwałty.

O sprawie napisał we wtorek niemiecki dziennik „Welt”, opisując raport Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) „Przestępczość w kontekście migracji”. Co ważne, uwzględnia on tylko ciężkie naruszenia prawa, takie jak zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, gwałt, usiłowanie gwałtu, uszkodzenie ciała czy rozbój.

Według raportu BKA, w ubiegłym roku niemiecka policja zarejestrowała 1 mln 25 tys. przestępstw z tej kategorii. W 102 tys. przypadkach co najmniej jednym z podejrzanych był migrant. To blisko 10 proc. wszystkich przypadków, a zarazem wzrost o 7 proc. w porównaniu z rokiem 2017.

 

Wzrost zanotowano przede wszystkim w liczbie przestępstw w kategorii: zabójstwo i usiłowanie zabójstwa – 105 proc. Podczas gdy w 2017 roku ofiarami migrantów padło 112 osób, to w 2018 roku było to już 230 osób.

Ponadto, o jedną piątka wzrosła liczba przestępstw w kategorii: gwałt i usiłowanie gwałtu. Z 2 706 przypadków w 2017 roku zarejestrowano wzrost do 3 261 w 2018 r.

Wśród 102 tys. ofiar ciężkich przestępstw, w których przynajmniej jednym podejrzanym był migrant, nieco ponad 46 tys. to obywatele Niemiec. To 19 proc. więcej niż w roku 2017.

Na początku ub. roku informowaliśmy, że wedle raportu kryminologów w samej Dolnej Saksonii odnotowano wzrost przestępczości o ponad 10 proc., za co w 92,4 proc. odpowiadają imigranci. Kryminolodzy podkreślali wówczas, że w poprzednich kilku latach do Niemiec trafiło szczególnie wielu chłopców i młodych mężczyzn, a w przedziale wiekowym od 14 do 30 lat odsetek przestępczości pozostaje bardzo wysoki. Autorzy reportu wskazywali, że istnieją różnice w częstotliwości popełniania przestępstw w zależności od narodowości imigrantów. Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy mają rzadziej dopuszczać się zbrodni niż przybysze z Maroka, Algierii czy Tunezji.

W ubiegłym miesiącu niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych ujawniło, że 45 proc. spośród ponad 200 tys. migrantów nie zdało egzaminu końcowego z opłacanych przez państwo specjalnych kursów integracyjnych. Kursy te kosztowały Niemców aż 765 milionów euro.

PAP / RIRM/ Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply