W sierpniu odnotowano 832 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Od początku roku odnotowano łącznie 7798 prób – podała w niedzielę Straż Graniczna.

W dn.27.08 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 13 cudzoziemców m. in. ob. Konga, Kamerunu, Jemenu, Egiptu. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach #PSGBobrowniki #PSGBiałowieża #PSGSzudziałowo W sierpniu były 832 próby nielegalnego przedostania się z Białorusi, w tym roku 7798 – przekazała Straż Graniczna w niedzielę na Twitterze. 

Zobacz także: Straż Graniczna zatrzymała dwóch Ukraińców, którzy przemycali nielegalnych imigrantów

Przypomnijmy, że w lipcu funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z Policją w ramach działań koordynowanych przez Europol rozbili transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Wspólne czynności operacyjne służb prowadzone były od kilku miesięcy. Jak się okazało grupa była doskonale zorganizowana. Lider grupy – zatrzymany obywatel Polski utrzymywał bezpośrednie kontakty o charakterze przestępczym ze zleceniodawcami przemytniczego procederu. Za pośrednictwem osób ze środowiska pseudokibiców werbował tzw. kurierów, kierowców, którzy przewozili nielegalnych migrantów z pogranicza polsko-białoruskiego do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ustalono, iż głównymi zleceniodawcami procederu przestępczego były osoby pochodzenia arabskiego na stałe przebywające na terenie Europy Zachodniej.

Zobacz także: Litewskiej straży granicznej brakuje amunicji

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz