Według amerykańskiego dziennika „The New York Times”, komentującego sytuację po zamachach w Brukseli, władze muszą zdobyć zaufanie muzułmanów.

Zdaniem gazety powinno się zwracać uwagę na to co sprawia, że wielu młodych Europejczyków o imigranckich korzeniach jest podatnych na propagandę ISIS. Zaznacza, że wśród terrorystów, którzy brali udział w ostatnich zamachach, dominowali młodzi mężczyźni, którzy urodzili się w Europie, a dorastali w ubogich dzielnicach zdominowanych przez muzułmańskich imigrantów.

„W tych dzielnicach policja jest postrzegana jako zagrożenie, co tylko utrudnia schwytanie takich terrorystów jak Abdeslam. Nieustające profilowanie etniczne przez policję i brutalne rajdy na mieszkania muzułmanów i ich interesy, do jakich od listopada dochodzi we Francji i w Belgii, jeszcze bardziej wyalienowały te społeczności”– stwierdza NYT.

Dziennik argumentuje, że kluczem do pokonania terrorystów jest pozyskanie zaufania wśród muzułmańskiej społeczności. Przypomina Abdelhamid Abaaoud, mózg zamachów w stolicy Francji, został pojmany dzięki informacji, którą przekazał policji przyjaciel jego kuzyna.

Tvn24.pl / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    NYT jest skrajnie lewackim szmatławcem, więc piszą tam brednie, jak w europejskich lewackich szmatławcach. Kto widział jakieś brutalne rajdy na mieszkania muzułmanów w zachodniej Europie, albo jakieś profilowanie muzułmanów? Władze padają na twarze przed muzułmanami i to jest przyczyną ich buty i bezczelności. Papież obcałowujący nogi muzułmańskiej przestępczyni dał sygnał poddania się muzułmanom. Muzułmanie takie gesty traktują jako poddanie się, a nie jako gest dobrej woli.