Neobanderowska „Swoboda” wzywa na swojej stronie internetowej, by wysadzenie w powietrze pomnika UPA w Charkowie zostało ocenione przez organy ścigania jako akt terrorystyczny.

PATRZ RÓWNIEŻ: Wysadzono w powietrze pomnik UPA w Charkowie na Ukrainie wschodniej [+FOTO]

„Swoboda również bierze sprawę pod swoją kontrolę i daj Boże, aby nasi aktywiści czy też uczestnicy innych ruchów patriotycznych nie dopuścili się złoczynów przed organami przestrzegania prawa” – ogłosił Walerij Konyk, wykonujący obowiązki szefa „Swobody” w obwodzie charkowski.

Neobanderowcy chcą, by organy ścigania zakwalifikowały wysadzenie pomnika UPA w Charkowie przed dwoma dniami jako akt terrorystyczny. Wzywają oni organy państwowe do jak najszybszego schwytania sprawców zniszczenia pomnika.

svoboda.org.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz