W klubie studenckim w Trondheim w Norwegii zorganizowano imprezę, podczas której obsługa przebrana w mundury SS serwowała takie drinki jak „Auschwitz” czy „Mein Kampf”.

W Trondheim w Norwegii, właściciele klubu Studenckiego Towarzystwa zorganizowali 11 listopada imprezę tematyczną. Jej motywem przewodnim były nazizm.

Maja Sandström, 25-letnia Norweżka, która widziała imprezę, przedstawiła swoją relację w rozmowie ze norweską stacją NRK. Miejsce to polecono jej i jej przyjaciołom ze względu na koncert, który miał się odbywać w klubie.

– Gdy przybyliśmy na miejsce i pokazaliśmy nasze dokumenty, dostaliśmy coś w rodzaju wiz ze zdjęciem Adolfa Hitlera – mówi Norweżka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Okazało się też, że zarówno ochroniarze, jak i barmani, są przebrani w stroje mające przedstawiać nazistowskie mundury SS. Na ramionach mieli czerwone opaski nawiązujące do tych noszonych przez niemieckich nazistów. Jedynie swastyki zamieniono na nich na kieliszki. Niektórzy ochroniarze mieli również zabawkową broń. Na ścianach klubu zawieszono druty kolczaste. Sandström i jej znajomi, widząc to, wyszli z klubu.

– To niewiarygodne, że coś takiego mogło zostać zorganizowane w organizacji studenckiej – powiedziała. Kobieta zapytała na miejscu jednego z pracowników obsługi, skąd pomysł na taki motyw imprezy. Ochroniarz wyjaśnił jej, że to tylko zabawa.

Na karcie z symbolami SS oferowano m.in. takie drinki, jak „Auschwitz”, „Blitzkrieg”, „Krew i Honor” czy „Mein Kampf”.

Przeczytaj: Symbole III Rzeszy na paradzie w szkole średniej na Tajwanie [+FOTO]

Według jednego ze współorganizatorów wydarzenia, cała impreza miała charakter humorystyczny i nie miała na celu wychwalania nazizmu. Jak powiedział, „ludzie przebrali się wyłącznie dla zabawy”.

Przedstawiciele organizacji studenckiej przeprosili za incydent. Jak tłumaczyli, część barman ów dostała pozwolenie na zorganizowanie „niepoprawnej politycznie” imprezy, ale nie było do końca wiadomo, o co im chodzi. Podkreślono, że gdy tylko okazało się, jak ta impreza wygląda, przerwano ją.

Przeczytaj: Niemcy: Chińczycy ukarani za nazistowski salut przed Reichstagiem

Newsinenglish.no / rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz