Jak podlicza telewizja TVN tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy na Ukrainie zginęło nagłą śmiercią 9 polityków związanych z obalonym prezydentem Wiktorem Janukowyczem i 2 dziennikarzy krytycznych wobec nowych władz Ukrainy.

W komentarzu telewizji podkreśla się, że większość ukraińskich polityków i mediów próbuje przedstawiać serię zabójstw czy następujących w dziwnych okolicznościach samobójstw jako rosyjskie prowokacje. W ten sposób właśnie prezydent Poroszenko komentował sprawę mordu na dziennikarze Olesiu Buzynie. Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Gierszeczenko bardziej otwarcie wskazywał na sprawstwo samego prezydenta Putina. Takie sugestie czyni również Radio Swobodoa.

Jednak jak zauważa polska telewizja, choć politycy i publicyści budują wizje coraz bardziej koronkowego spisku, ukraińskie organa ścigania ociągają się z wyjaśnieniem spraw, a podejrzane samobójstwa, zostały po prostu zakwalifikowane jako takie. Dzieje się tak mimo apeli OBWE i Unii Europejskiej o szybkie i wnikliwe działania śledczych i prokuratury.

tvn.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  krok :

  Ukraińscy naziści uczynią największą zbrodnię, żeby powstało państwo na wzór hitlerowskich Niemiec, udowodnili to już nie raz w historii swoimi barbarzyństwem, tak widzą własną drogę do stania się ukrianą bez Polaków, Ruskich, Żydów itd. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby samolot MH16 to była rzeczywiście ukraińska robota, coraz więcej na to wskazuje. Jednego jestem pewien, nie robią tych zbrodni sami, są na to zbyt ograniczeni finansowo i wywiadowczo. Przeczuwam, że USA macza ręce i to dosyć poważnie. Polski budżet okrojony 10% na wojsko, podobnie było przed wojną, tylko mało co z tych budżetowych planów wyszło, pieniądze zdefraudowane, sprzęt nie dostarczony z zachodu. Teraz może być podobnie, myślę, że będzie wojna przez ukraińców. Polski prawdopodobnie już nie będzie, albo zostanie okrojona na poczet ukraińców i Niemców.

  • Avatar
   czas_przebudzenia :

   Więcej zaufania w Opatrzność Bożą!
   Ukraińscy nacjonaliści wykonali po cichu diabelską robotę i mieli z tego pewnie lata pełnej radości „w zdążaniu do celu”. Poljaków owałaszyli wstawiając im na wysokich stanowiskach swoich ziomków. Była nawet mowa o projektach ustaw w Polsce, by uznawać mówienie o ludobójstwie na Wołyniu za „mowę nienawiści”. Przegłosowali głosami swoich kundli ustawę polską o tym, że ludobójstwo było „czystką etniczną o znamionach …”. Wykopywani ze stanowisk są polscy patrioci, którzy chcą upamiętnić pomnikami to ludobójstwo (czy nawet na obrażanie upowców chcieli zniszczyć prof. Pazia). Pomnik wianuszka polskich dzieci związanych drutem kolczastym usunęli z Polski, a za to namnożyli w Polsce banderowskiego gó..na zwanego ich pomnikami upa.
   U siebie namnożyli bojówek pod duchowym przywództwem zbrodniarzy banderowskich. Aż pro-ukrainiec Tomasz Maciejczuk musiał im wytykać, że nie godzi się paradować pod znakami Dilewangera by to było szmatławe bydle i w dodatku niemieckie (no to chcieli zlinczować na Tweecie pro-ukraińca – mają jakiś sentyment, że uczestniczyli w zbrodniach w Powstaniu Warszawskim – to pewnie też w ich głupich łbach jawi im się jako gierojstwo po upaińsku).

   I dając konkluzję: co dostali od Bożej Opatrzności ci „spryciarze z piekła rodem”?
   Ano, dostali wojnę i coraz większą degradację gospodarczą.

   Co dostali od Bożej Opatrzności „dzielne chłopaki” z III Rzeszy i Związku Sowieckiego? Szczególnie gdy już dzielnie zaczęli dzielić Europę zaczynając od ataku na Polskę. Wydawało się wtedy, że piekło nie może się skończyć. Z jednej strony specjaliści od zbrodni z NKWD, z drugiej szybko uczący się szmatławcy w Rzeszy palący ludzi milionami. Do tego pełno kundli-pomocników: a to litewskich szaulisów ze zbrodnią w Ponarach, a to banderowskich psów mordujących w setkach wiosek i miast, itp..
   Przypomnę, że te zbieranina piekielnych szmatławców dostała w nagrodę o Boga wojnę na wzajemne wyniszczenie. Co ciekawe, jedyni zwycięscy spośród nędzników – bolszewicy – wyszli z tej wojny odmienieni i już nie chcieli powtarzać skali terroru sprzed niewielu lat. Czyż to nie wpływ siły Bożej?!

 2. Avatar
  sylwia :

  Nazwiska i adresy ofiar były przed ich śmiercią opublikowane na ukraińskiej stronicy “Mirotworiec” (https://psb4ukr.org). Do zabójstw przyznała się UPA. Działający poza Ukrainą publicysta Anatolij Szarij opublikował dane osobiste autora i kierownika tej witryny, jako pomocnika zbrodni. Jest nim Gieorgij B. Tuka, ur. 24 listopada 1963 r., zam. w Kijowie, przy ul. Krasnoarmiejskiej 145/1 m. 3, nr. tel 417 3371 i 522 8914. Przy okazji Szarij osobaczył współwinnego zbrodni ukrofaszystę Tukę. Dostały mu się ‘suka’ i ‘gnida’. Cały artykuł jest tu: http://rusvesna.su/news/1429563985
  https://www.youtube.com/watch?v=Ch8UYTau97k