Przyjęta w zeszłym tygodniu ustawa o przymusowej kastracji chemicznej skazanych za pedofilię została podpisana przez przewodniczącego ukraińskiego parlamentu i przesłana do podpisu prezydentowi Ukrainy.

W piątek projekt ustawy o przymusowej kastracji chemicznej pedofilów został podpisany przez przewodniczącego Werchownej Rady Andrija Parubija i przesłany do podpisu prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu. Jeśli głowa państwa ukraińskiego podpisze ustawę, wejdzie ona w życie dzień po jej opublikowaniu w mediach państwowych.

Zgodnie z treścią projektu, wprowadza się zmiany do określonych aktów prawnych dotyczących surowszego karania za przestępstwa popełnione wobec małoletnich, niepełnoletnich czy tych, którzy nie osiągnęli dojrzałości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowa ustawa wprowadza do ukraińskiego kodeksu karnego nowy artykuł 59-1 dotyczący „przymusowej kastracji chemicznej”. Zakłada on, że karą za pedofilię może być przymusowe wprowadzenie do organizmu skazanego w formie zastrzyku preparatów antyandrogennych redukujących libido i aktywność seksualną. Zaznaczono przy tym, że taka forma kary ma nie obejmować osób, które popełniły przestępstwo przed ukończeniem 18 lat i po ukończeniu 65 lat.

Projekt ustawy został przyjęty przez ukraiński parlament tydzień temu. W głosowaniu poparło go 247 deputowanych.

Miesiąc temu chemiczną kastrację pedofilów wprowadził amerykański stan Alabama. Według obowiązującego tam nowego prawa, osoby skazane za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom w wieku poniżej 13 lat przed opuszczeniem więzienia będą musiały poddać się chemicznej kastracji – na własny koszt. Jednocześnie daje to takim skazanym możliwość warunkowego zwolnienia, ale właśnie pod warunkiem poddania się takim zabiegom. Należy je prowadzić do czasu, aż sąd orzeknie, że nie są one już konieczne. Jeśli skazany przestanie poddawać się zabiegom, musi wrócić do więzienia. Według mediów, skutki tych zabiegów są odwracalne.

Czytaj także: Benedykt XVI o źródłach kryzysu w Kościele: rewolucja seksualna i homoseksualizm, odejście od Tradycji, kryzys teologii moralnej

Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz