Do Majdanu Niepodległości podchodzą kolumny milicjantów w kaskach i wyposażonych w tarcze i pałki. Według opozycji taka koncentracja sił wojskowych może oznaczać przygotowania do ataku wojska i milicji na ratusz.

Zaraz po przybyciu dodatkowych sił wojskowych i milicyjnych, w stronę ratusza ruszyli protestujący, którzy zabarykadowali się wcześniej na Majdanie Niepodległości. Osoby dotychczas znajdujące się w ratuszu poprosili przebywających w nim ludzi, by przeszli na pierwsze piętro.

Według relacji „Kyiv Post” ukraiński rząd podjął decyzję o rozwiązaniu siłowym. W tej chwili nikt nie może dostać się na plac przy Euromajdanie, ani go opuścić.

Okazuje się, że zamknięte zostały trzy stacje metra w najbliższym sąsiedztwie metra. Oficjalnie mówi się o zamknięciu z przyczyn technicznych.

– Opozycja ma zamiar bronić w Kijowie Euromajdanu, w którego kierunku zmierzają oddziały milicyjnego specnazu i wojsk wewnętrznych MSW – oświadczył jeden z przywódców opozycji Arsenij Jaceniuk.

Niezalezna.plZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz