Na kijowskim Majdanie stanął wielki namiot, który rozstawili członkowie organizacji znanej obecnie jako Prawicowe Siły Rewolucyjne. Zapowiadają zdecydowany protest skierowany przeciwko obecnemu rządowi.

Namiot został rozstawiony w pobliżu Kolumny Niepodległości na Majdanie. Ze sceny zaapelowano o dostarczenie aktywistom m.in. gorącej herbaty. W tej chwili na placu znajdują się setki ludzi, którzy przyszli tu uczcić pamięć tzw. Niebiańskiej Sotni, którzy zginęli na Majdanie podczas protestów przed dwoma laty. Część z uczestników zapowiada, że zostanie na Majdanie przez całą noc. Niektórzy rozpalają ogniska.

ZOBACZ: Radykalne Siły Prawicowe zajęły hotel przy Majdanie i zapowiadają wiec [FOTO]

Jak informuje portal zik.ua, wśród protestujących są również weterani z Donbasu. Wcześniej podczas wystąpienia stwierdzili, ze obecne władze nie zrobiły nic, by postawić przed sądem winnych śmierci aktywistów z 20 lutego 2014 roku. Szacuje się, że w zgromadzeniu bierze udział co najmniej pół tysiąca ludzi. Aktywiści spodziewają się, że jutro dołączą do nich kolejne osoby.

Jak informują ukraińscy dziennikarze, policja wcześniej usiłowała uniemożliwić aktywistom rozstawienie namiotu. Doszło do przepychanek, ale ostatecznie policjanci ustąpili.

Na plac nadal przybywają ludzie. Według informacji dziennikarki Oksany Denysowej, widać też więcej policjantów, a także aktywistów w strojach maskujących. Podczas wiecu na Majdanie padły wezwania do zgromadzonych, by protestowali aż do ustąpienia obecnego rządu.

Wcześniej informowaliśmy, że aktywiści PSR (określający się pierwotnie jako Radykalne Siły Prawicowe) zajęli Hotel Kozacki na Majdanie i urządzili tam swoją kwaterę. Są to m.in. weterani z Donbasu, w tym byli członkowie Prawego Sektora oraz część „Azowa”.

Hromadske.tv / zik.ua / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Z opisu wynika że to bezpłciwe zgromadzenie,bez idei,bez celu,bez charyzmatycznego przywództwa.Obalić rząd i co dalej?”Banderowskie oligarchy odczekają,po czym rozwalą ten problem antyrosyjskimi propagandowymi hasłami.Przecież ich partkularny interes ekonomiczny wymaga trwania tego korupcyjnego ukrobezchołowia i bałwochwalstwa zbrodniczego banderyzmu.W to zainwestowali politycznie i ekonomicznie.

    • Avatar
      pro_patria :

      100% POPARCIA !!! Martwi mnie tylko jedno: jak wybuchnie tam wojna domowa i banderowcy dadzą upust swoim naturalnym ciągotom, czyli bestialskiej rzezi, miernoty rządzące u Nas zaczną ich wspierać kosztem Narodu polskiego oraz przygarną rzesze upaińców. W ten kretyński sposób spełni się marzenie zdrajców ze związku pracodawców. Gdybyśmy mięli PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW u steru rządów w Polsce nie obawiałbym się żadnych niekorzystnych następstw wzajemnego wybijania się motłochu, gdyż po prostu Nasze władze zamknęłyby granice przed dziczą. Moją tezę potwierdza fakt ogromnej zachorowalności na grypę w województwach graniczących z banderlandem (wiele zakończonych śmiercią). Wszyscy od dawna wiedzą o pandemii grypy szalejącej na upainie, lecz pisiorki, by nie obrazić tworu-bankruta, NIC nie zrobiły w celu ograniczenia ich napływu do Polski. Oto jak dbają o dobro własnych obywateli.

  2. Avatar
    baciar :

    ciekaw jestem kogo niby mieli skazac za strzaly na majdanie sami siebie czy swoich tfu psubratow z parszywego sektora którzy strzelali do swoich morderca mordercy nie wyda a swoja droga dobry upadliniec to martwy upadliniec niech ich powstancy wytłuką mniej zostanie dla nas problemu