Ukraińskie organy ścigania rozpoczęły przeszukiwania w mieszkaniach trzech członków nacjonalistycznej partii “Swoboda”, uzasadniając to ustaleniem faktu, że strzelali oni do zgromadzonych na Majdanie demonstrantów, nazwanych później Niebiańską Sotnią oraz do służb mundurowych. Portal Kresy.pl pisał o tym jako pierwszy w Polsce, niektóre doniesienia podając jako jedyne polskie medium.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

CZYTAJ RÓWNIEŻ: BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

Przeszukiwania trzech mieszkań członów banderowskiej “Swobody” – Oleksandra Sycza, Oleha Pankewycza i Ihora Jankiwa – miały miejsce dziś rano. Deputowany do Rady Miejskiej Kijowa Ołeksandr Aroniec opublikował na Twitterze decyzję Peczerskiego Sądu Rejonowego w Kijowie, na mocy której dokonano przeszukań.

Dokument mówi, że podczas śledztwa sądowego odszukano nagranie video, które przedstawia otwarte okno w znajdującym się tuż przy Majdanie Niepodległości hotelu “Ukraina” w pokoju numer 1132 na 11-tym piętrze. Właśnie z tego okna strzelano do zgromadzonych na Majdanie ludzi – cywilów i mundurowych.

ZOBACZ TEŻ: Interpol odrzucił wniosek o ściganie Janukowycza za morderstwa

W dokumencie można przeczytać, iż w trakcie śledztwa ustalono, że w pokoju tym mieszkał wówczas Oleh Pankewycz, który jest aktywistą banderowskiej “Swobody”.

24tv.ua

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jaroslaus
  jaroslaus :

  zupełnie mnie to nie dziwi, ja też pisałem dawno temu, że dowody zbrodni banderowców będą wypływać – żydom Poroszence-Waltzmanowi i Jaceniukowi oraz spółce uzbrojone bandy rezunów hasające po lasach w pewnym momencie będę ciążyć do tego stopnia, że przyjdzie na nich pora.

 2. krok
  krok :

  To żadna rewelacja. To wie już każdy, kto śledził te wydarzenia, oglądał filmy na żywo. To, że to strzelało nazistowskie UPA i banderowcy było pewne. Oby tylko nie okazało się, że finansowała je Polska. To był by skandal, a na ulice wyszły by miliony Polaków, żeby zrobić z władzami to, co zrobili Rumuni z Caosescu.

 3. shik
  shik :

  Ciekawi mnie co teraz powiedzą nasze “elity”, które tak tłumnie wspierały puczystów w Kijowie. Co powiedzą panowie Kowal, Kaczyński, Sikorski o swoich uściskach z panem Tiahnybokiem? Bo to przecież przedstawiciel partii Swoboda. Co wogóle wiedzą na temat okrzyków, które tak ochoczo wznosili: “sława Ukraini”. Tą bandę buraków trzeba po prostu odstawić od koryta, bo są niebezpieczni dla kraju.

 4. zan
  zan :

  Lansowana na Zachodzie wersja wydarzeń nie trzymała się kupy. Oto wszechmocny “dyktator” cacka się miesiącami z majdanem (w USA taki majdan SWAT rozbija w kilka minut), w kulminacyjnym dniu “dyktator” daje rozkaz strzelać i….natychmiast salwuje się ucieczką. Dodajmy do tego smaczki jak wypowiedzi Nuland o 5mld$ zainwestowanych przez USA w “demokratyczną opozycję”. No i last but not least: jakie efekty tego Majdanu są. Nie mówię już o banderyzmie, wojnie domowej, nato itd. Chodzi o “kryształowość” nowych elit. Jak byli oligarchowie tak są, nędza się powiększyła, korupcja powiększyła się…Czarno na białym widać, że to szwindel. Kilka kreatur z fundacji Sorosa oraz trochę pijanego neobandryzmem proletariatu ukraińskiego próbowało na tym forum ściemniać, ale w końcu odpuścili, bo w konfrontacji z rzeczywistością nie mają szans. Mit majdanu upadł ostatecznie.