Myśliwce z Baltic Air Policing przechwyciły w pobliży Łotwy aż 12 samolotów wojskowych Rosji jednocześnie.

Informacja na ten temat pojawiła się na oficjalnym profilu sił zbrojnych Łotwy na Twitterze.

Myśliwce Air Policing 29 lipca przechwyciły nad Morzem Bałtyckim w pobliżu granic Łotwy trzy samoloty sił zbrojnych Rosji An-26, jeden Ił-76, cztery MiG-31, cztery Su-24” – napisano w informacji. Przestrzeń powietrzna żadnej z republik bałtyckich nie została przy tym naruszona.

Wczoraj Łotysze informowali o przechwyceniu trzech rosyjskich samolotów.

Od rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie okręty i samoloty Federacji Rosyjskiej częściej pojawiają się w pobliżu powietrznych i morskich granic państw NATO. Nie są one naruszane, ale powoduje to napięcie i wywołuje zagrożenie dla lotnictwa cywilnego. Rosjanie demonstrują w ten sposób własną siłę i testują reakcje NATO.

pravda.com.ua/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  fiesta :

  Samoloty transportowe (An-26 i Il-76) lecialy w obstawie mysliwcow Su-24 i Mig-31 w miedzynarodowej przestrzeni powietrznej i przed nikim nie uciekaly, ze zostaly „przechwycone” przez mysliwce NATO, jak sugeruje podana informacja.
  Przypomne, ze rosyjskie bombowce strategiczne podlatuja nawet pod wybrzeze USA i Kanady i niepokoja tamtejsze sily powietrzne.

 2. Avatar
  amstaf358 :

  Rosyjska fregata „Ładnyj” podczas Dni Floty, aby uświetnić pokazy miała odpalić rakietę ze swojego pokładu. Niestety nie wszystko poszło po myśli marynarzy Floty Czarnomorskiej. Tu po odpaleniu pocisku, ten rozpadł się i zaczął „myszkować” po czym wpadł do wody. Dni Floty w Sewastopolu na zajętym Krymie miałby być pokazem siły Floty Czarnomorskiej. Niestety wnikliwe przygotowania nic nie dały i dziś Rosjanie znów stali się pośmiewiskiem w wojskowym światku.

  Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/wideo/nieudany-start-rosyjskiej-rakiety-w-czasie-pokazow-video,vId,1890866#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=chrome