Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział w wywiadzie dla „Hannoversche Allgemeine Zeitung”, że konflikt w Donbasie wciąż jest zagrożeniem dla całej Europy.

„To straszne, że kolejny raz cywile stracili życie w rezultacie ataku rakietowego. Oznacza to, że niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą ten konflikt dla całej Europy, jeszcznie nie zostało oddalone” – powiedział Steinmeier, komentując śmierć cywilów zabitych rakietą pod Wołnowachą. Minister zapewnił, że wysiłki na rzecz pokoju będą kontynuowane:

„Dlatego zrobimy wszystko, co możliwe, aby konflikt ten nie przeistoczył się w pełnowymiarową wojnę. To trudne, ale nie ma alternatywy” – zaznaczył, podkreślając, iż powinno stać się jasne, że rozwiązanie siłowe w tym konflikcie nie jest żadnym wyjściem.

unian.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz