Wiceminister Jan Dziedziczak nazwał decyzję Ukrainy „wrogą”.

Dziedziczak, pytany przez dziennikarzy, stwierdził, że jest zaskoczony decyzją ukraińskich władz wobec prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Stwierdził wręcz, że ten incydent absolutnie nie powinien mieć miejsca.Dodał również, że zakaz wydany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy szkodzi relacjom polsko-ukraińskima także ma nadzieję, że nasi ukraińscy partnerzy bez zbędnej zwłoki uchylą tę decyzję, gdyż jak zaznaczył tak naprawdę, bez wyjaśnienia tej sytuacji, bez cofnięcia decyzji nie wyobrażamy sobie dotychczasowej współpracy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Prezydent Przemyśla, Robert Choma: Nie będzie zgody na chorą ideologię
Prezydent Przemyśla z zakazem wjazdu na Ukrainę

Jako przykład reperkusji, które spotkają stronę ukraińską minister wskazał niepojawienie się przedstawicieli polskiego MSZ na rozpoczynającym się w piątek X Forum Polska-Ukraina w Rzeszowie, poświęconym m.in. modernizacji i rozwojowi potencjału Ukrainy. Może się to zmienić, jeżeli Ukraińcy cofną zakaz Chomie. Jak dodał Dziedziczak: To dopiero będzie początek naszych reakcji, które będą naprawdę daleko posunięte, i to mogę zapewnić.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Rzeczniczka SBU: prezydent Przemyśla prowadził systematyczną działalność antyukraińską
Kukiz o sprawie Chomy: czekam jeszcze, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla, bo „chroni nas przed Rosją”

O zakazie wjazdu wydanemu prezydentowi Przemyśla wypowiedział się również przewodniczący komisji łączności z Polakami Michał Dworczyk (PiS). Według niego zaskoczeni i zdziwieni nieprzyjemniedecyzją SBU byli również deputowani do ukraińskiego parlamentu, którzy jak twierdzi Dworczyk zwrócili się do szefa SBU o wyjaśnienie całej sprawy, ponieważ dla nich to również była zaskakująca sytuacja.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    azar :

    Jako przykład reperkusji, które spotkają stronę ukraińską minister wskazał niepojawienie się przedstawicieli polskiego MSZ na rozpoczynającym się w piątek X Forum Polska-Ukraina w Rzeszowie, poświęconym m.in. modernizacji i rozwojowi potencjału Ukrainy. BUHAHAHAHAHAAHA

  2. Avatar
    greg :

    Tak długo i z wytrwalością godną lepszej sprawy, polskojęzyczne władze w stosunku do Kijowa, robiły z siebie durni i ostatnich frajerów, że nic dziwnego że banderia tak ich właśnie spozycjonowała i traktuje. Nie chcę aby uzurpowali sobie prawo do reprezentowania mnie durnie czy nieudacznicy, więc pisiory: won od koryta! Zrobić miejsce lepszym.