Chodzi o oskarżenie Belgii o bombardowanie wioski na północ od Aleppo.

Rząd w Brukseli stanowczo odrzucił oskarżenia Moskwy o to, że belgijskie samoloty F-16 zbombardowały we wtorek wioskę na północ od Aleppo. W nalocie śmierć poniosło sześć osób, a cztery zostały poważnie ranne.

Belgowie stwierdzili, że Rosja poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji próbuje skłócić międzynarodową koalicję przeciwko dżihadystom z tzw. Państwa Islamskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Syria: ofensywa wojsk rządowych w Aleppo

W ramach koalicji belgijskie samoloty dokonują nalotów na wybrane cele w Syrii oraz Iraku. Bruksela twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech dni belgijskie F-16 nie były wykorzystywane w operacjach przeciwko terrorystom. Szefowie belgiskich ministerstw obrony i spraw zagranicznych wspólnie stwierdzili, że twierdzenia Rosji są niedopuszczalne.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz