Szef MSWiA Joachim Brudziński oświadczył, że Policja już namierza osoby propagujące treści faszystowskie podczas Marszu Niepodległości w 2017 r.

Joachim Brudziński zapowiedział, że do pierwszych zatrzymań dojdzie już w najbliższych dniach. Minister w czwartkowej rozmowie w TVP Info podkreślił, że na Marszu Niepodległości były m.in. rodziny, które świętowały odzyskanie niepodległości przez Polskę. W ten sześćdziesięciotysięczny tłum weszła grupka, bodajże ośmiu – w mojej ocenie – prowokatorów, którzy rozwinęli transparenty, banery z treściami faszystowskimi – stwierdził minister.

Minister oświadczył, że policja już ich namierza, a w najbliższych dniach, jestem przekonany, będą pierwsze zatrzymania.

CZYTAJ TAKŻE: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada pozew za słowa Verhofstadta w PE

Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące publicznego propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym czy rasowym w trakcie Marszu Niepodległości. W grudniu powołano w komendzie stołecznej policji specjalną grupa śledcza, mająca za zadanie ustalenie tożsamości osób, które w trakcie Marszu używały haseł i transparentów mających charakter „mowy nienawiści”. Do każdej komendy wojewódzkiej policji w kraju rozesłano wizerunki 8 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po Marszu do prokuratury trafiły zawiadomienia dotyczące organizatorów marszu i osób niosących transparenty związane z szerzeniem mowy nienawiści. W zawiadomieniach wskazywano na propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz