MSWiA zapowiedziało aresztowania ws. Marszu Niepodległości

Szef MSWiA Joachim Brudziński oświadczył, że Policja już namierza osoby propagujące treści faszystowskie podczas Marszu Niepodległości w 2017 r.

Joachim Brudziński zapowiedział, że do pierwszych zatrzymań dojdzie już w najbliższych dniach. Minister w czwartkowej rozmowie w TVP Info podkreślił, że na Marszu Niepodległości były m.in. rodziny, które świętowały odzyskanie niepodległości przez Polskę. W ten sześćdziesięciotysięczny tłum weszła grupka, bodajże ośmiu – w mojej ocenie – prowokatorów, którzy rozwinęli transparenty, banery z treściami faszystowskimi – stwierdził minister.

Minister oświadczył, że policja już ich namierza, a w najbliższych dniach, jestem przekonany, będą pierwsze zatrzymania.

CZYTAJ TAKŻE: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapowiada pozew za słowa Verhofstadta w PE

Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące publicznego propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym czy rasowym w trakcie Marszu Niepodległości. W grudniu powołano w komendzie stołecznej policji specjalną grupa śledcza, mająca za zadanie ustalenie tożsamości osób, które w trakcie Marszu używały haseł i transparentów mających charakter „mowy nienawiści”. Do każdej komendy wojewódzkiej policji w kraju rozesłano wizerunki 8 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Po Marszu do prokuratury trafiły zawiadomienia dotyczące organizatorów marszu i osób niosących transparenty związane z szerzeniem mowy nienawiści. W zawiadomieniach wskazywano na propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz