Ministerstwo dopowiedziało na pytanie posła ruchu Kukiz’15

Według słów przedstawiciela MSWiA Jakuba Skiby „istniejący system ochrony granicy polsko-ukraińskiej jest skuteczny i dostosowany do zagrożeń, dlatego aktualnie nie ma powodu, aby budować płot na granicy przeciwko nielegalnym imigrantom.”

Według zadającego pytanie Sylwestra Chruszcza wiosną należy spodziewać się fali imigrantów korzystającej z nowego szlaku do Europy. Pytał on czy Polska rozważa budowę muru na granicy z Ukrainą aby falę tą zatrzymać. Z kolei według wiceministra budowa muru nie pomoże w walce z imigrantami, a zabezpieczenia są wystarczające. Powiedział też, że według jego informacji nie mamy doczynienia z falą, ale jedynie pojedyczymi przypadkami nie mogących być przyczyną do ponoszenia dużych wydatków na budowę płotu.

kresy.pl / parlamentarny.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. arco
  arco :

  czyli tylko słowa, pisuarów „Mądry Polak przed szkodą”
  jak widać kolejna banda jeleni która udaję , ze jej leży interes Polski na sercu.
  Muru nie będzie bo co tam interes narodu Polskiego , jeszcze jakiś z ukrajny się obrazi .
  Nie widzicie , ze ukrajna już została zapomniana przez zachód?
  A robienie tego by się nie narazić to nic innego jak zdrada Targowica=pis,po,nowoczesna, sld czwórka zła! NA te partie głosują zdrajcy! by popierać sowich ludzi zdrajców! tak samo jak emigrantów nie wezmą Targowica PIsu ! byle u koryta i przeciwko Rosji hasło wyborcze Pisu!

 2. lucas4400
  lucas4400 :

  pisowi lezy tylko na rzeczy los ukraincow i usrancow nic wiecej to nie jest polski rzad to sa zdrajcy …dadza zniszczyc polske byle tylko uszczesliwic usa ….przez 4 lata ktore im dalo spolecznstwo narobia mase nieodwarcalnych szkod …ucierpi na tym obywatel …tak zgadza sie jestem za wspolpraca z rosja, wegrami slowakami i czechami …te 3 ostatnie kraje sa dla swych obywateli a nasz jest anty …

 3. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  No to PiS podpisał na siebie wyrok śmierci. Jak za kilka miesięcy przez Polskę będą wędrować tabuny młodych mężczyzn w wieku poborowym, kradnąc, gwałcąc, śmiecąc i pożerając co popadnie z inwentarza zwierząt domowych, to będzie już za późno. Plus jest taki, że może w końcu dojdzie do całkowitej wymiany „elyt” u władzy.

 4. sylwia
  sylwia :

  Przykład najazdu migrantów na Węgry i Macedonię pokazał, że zwykłe zabezpieczenia nie wystarczają, gdy do granicy dotrą tłumy. Wtedy zatrzymuje je tylko zapora fizyczna. Skiba nie powinien domniemać, że przechodzić przez granicę spróbują tylko jednostki. Tego nie można przewidzieć i dlatego należy przygotować się na najgorsze, budując ścianę graniczną. Gdy do granicy dojdą tłumy, będzie na to za późno. Zagrożenie granicy jest także ze strony bandyckich banderowskich ugrupowań ukraińskich. Oświadczenie Skiby pozwala domniemać, że kacyk Kaczyński [Kalksztajn] i siły, kóre za nim stoją , celowo zostawiają polską granicę słabo chronioną aby umożliwić zalew Polski przez Ukraińców, Arabów i Murzynów. Prócz spowodowania tragedii w Polsce, celem może też być spowodowanie wyludnienia Ukrainy aby ją zasiedlić innym ludem. Polacy mieli kilkakrotnie okazje wybierać polski rząd narodowy ale wybierają nie-Polaków bo nie ma akcji uświadamiania narodu o tym, że od 1939 r. w Polsce nie ma polskiego rządu i polskich polityków. Po Niemcach i nie-Niemcu Hansie Franku nastąpili polskojęzyczni politycy: Bierut [Rotenszwanc], Cyrankiewicz [Cymerman], Berman, Kwaśniewski [Sztolcman], Balcerowicz [Bucholc], Gieremek [Lewartow], Kuroń [Kornblum], Mazowiecki [Dikman], Grosz [Medres], Suchocka [Zylbersztajn], Sienkiewicz [Lewi], Korwin-Mikke [Goldberg], Kaczyński [Kalksztajn], Macierewicz [Singer], itd., itd. To jest POPiS i inne fasady.

 5. arco
  arco :

  teraz ukrajńcy co chcą to przemycają fajki wódkę bron ludzi a nasi pogranicznicy albo ślepi (przykaz od laski pisu dla usa) albo przekupieni. Śmieja się z NAS ukrańscy , że tak dajmy się ruchać…
  Kupują od Polaka samochód na PL blachach i nikt go na granicy nie kontroluje .
  Nielegalni pracownicy z UA powodują dług Narodu naszego. Zarobione pieniądze nie inwestują jak Polacy np. w Anglii ale do kabzy i na granicy na dolary.
  W dolarach mamy dług u koszernych banków , a dzięki nielegalnym dług się zwiększa bo jest popyt na dolara-wysoki kurs , kupują go u nas .
  Nas wywalają z pracy a im dają prace i dwa razy zostaniemy okradzeni .
  A problemem pisu jest smoleńsk i nordstram2 i szerzenie rusofobii.
  Ciekawe gdzie jabłka sprzedadzą rolnicy , zero rozmów zero a niemieckie jabłko w każdej biedronce lidlu itd…. pis najgorszy wybór ZDRADA Polski!