Moskwa: wielka parada w „Dzień Zwycięstwa”

14 tysięcy żołnierzy przemaszerowało w Moskwie przez Plac Czerwony. Parada wojskowa wszystkich rodzajów rosyjskich sił zbrojnych miała przypomnieć światu, że 67 lat temu Armia Czerwona pokonała hitlerowskie Niemcy.

Dzień Zwycięstwa jest w Rosji świętowany niezwykle uroczyście. Młodzi Rosjanie podkreślają, że w ten sposób dziękują swoim dziadom za wolność. Tradycyjnie w wielu miastach Federacji odbyły się dziś parady wojskowe. Największa przeszła przez Plac Czerwony obok murów Kremla.
Witając kombatantów II Wojny światowej prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił, że doszło do niej z winy ówczesnych przywódców państw europejskich, którzy zlekceważyli niebezpieczeństwo faszystowskich idei. -„Dopiero później przeciwko wrogowi stanęły zjednoczone siły antyhitlerowskiej koalicji. Oddajemy cześć państwom, które wniosły ogromny wkład w rozgromienie wspólnego, wroga” – podkreślił w swoim wystąpieniu Putin.
Przed prezydentem i kombatantami przemaszerowali żołnierze wszystkich formacji. Przejechały czołgi, transportery opancerzone, działa samobieżne i kompleksy rakietowe. Defiladę z okazji Dnia Zwycięstwa zakończył przelot śmigłowców MI-8 z podczepionymi flagami: Federacji Rosyjskiej i wszystkich rodzajów wojsk.IAR/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz