W moskiewskich szpitalach dostęp do rutynowych hospitalizacji będą mieli tylko pacjenci zaszczepieni przeciw Covid-19.

Obostrzenia te nie dotyczą jednak osób z chorobami nowotworowymi, chorobami krwi oraz z przeciwwskazaniami do szczepień. Pomoc w nagłych wypadkach zostanie udzielona niezależnie od tego, czy dana osoba została zaszczepiona.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wcześniej w tym tygodniu mer Moskwy Siergiej Sobianin  ogłosił też, że szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe dla pracowników sektora usług. Chodzi o przedsiębiorstwa działające w sektorze hotelarskim, zdrowotnym i rozrywkowym. Właściciele tego typu firm mają zobowiązać się, że 60 proc. załóg przyjmie pierwszą dawkę szczepionki do 15 lipca, a drugą do 15 sierpnia. Dekret w tej sprawie podpisał główny lekarz sanitarny Moskwy.

Na osoby naruszające te przepisy zostaną nałożone grzywny: dla indywidualnych przedsiębiorców – do 50 tysięcy rubli, dla organizacji – do 300 tysięcy rubli. Jeśli naruszenie się powtórzy, kwota grzywny może wzrosnąć do 1 miliona rubli. Pracodawcom pozwolono zawiesić w pracy tych pracowników, którzy odmówili szczepienia.

Wzorem Moskwy obowiązkowe szczepienia niektórych grup ludności wprowadzono w rejonie Moskwy, Kuzbasie, Sachalinie i Tule .

Według władz Moskwy do 16 czerwca w mieście zaszczepiono 1,8 mln osób. Po ogłoszeniu obowiązkowych szczepień liczba szczepień przeciwko Covid-19 wzrosła czterokrotnie, powiedziała zastępca mera Anastasia Rakova.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjskie regiony zaostrzają środki przeciwepidemiczne

Kresy.pl / rbc.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz