W sieci pojawił się fragment nagrania z telefonu komórkowego z zamachu w Monachium. Widać na nim ubranego na czarno mężczyznę strzelającego do ludzi przed wejściem do restauracji McDonald’s.

Jeden ze świadków twierdził, że zamachowiec krzyczał „zasr… cudzoziemcy”. Nagranie zostało również pokazane w stacjach telewizyjnych

Jak poinformował powiedział rzecznik policji w Monachium Thomas Baumann, pierwsze strzały padły o godz. 17.52 w restauracji McDonald na terenie centrum handlowego Olympia na północy miasta.

Monachijska policja potwierdziła, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ośmiu. Zdaniem funkjconariuszy na razie nie ma przesłanek, by twierdzić, że za atakiem stoją islamiści. Według niektórych relacji jeden z zamachowców miał krzyczeć „allahu Akbar”, ale źródła podają sprzeczne informacje. Prawdopodobnie doszło do pomyłki w tłumaczeniu. Według ostatnich komentarzy ekspertów nie ma wyraźnych argumentó za tym, że za atakiem stoi ISIS.

Przeczytaj również: Strzelanina w Monachium. Policja twierdzi, że był to zamach terrorystyczny

Rmf24.pl / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz