Mołdawska Poczta poinformowała, że podjęła decyzję o tymczasowym zaprzestaniu wysyłania paczek i listów do Rosji.

Mołdawska Poczta poinformowała, że podjęła decyzję o tymczasowym zaprzestaniu wysyłania paczek i listów do Rosji. Wiadomość została opublikowana 19 maja na profilu firmy na Facebooku.

„Od 19 maja Mołdawska Poczta czasowo wstrzymuje przyjmowanie wszystkich przesyłek pocztowych do Rosji, ze względu na brak możliwości wysyłania poczty w tym kierunku. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie możliwe” – czytamy w oświadczeniu.

Jak poinformowała w wywiadzie dla AFP prezydent Mołdawii Maia Sandu, kraj ten chce „jak najszybszego” członkostwa w UE jako ochrony przed zagrożeniem ze strony Rosji i ma nadzieję na decyzję o rozpoczęciu negocjacji „w ciągu najbliższych miesięcy” Dla Sandu członkostwo w UE jest jedyną gwarancją, że nie stanie się kolejnym celem Rosji.

„Oczywiście nic nie może się równać z tym, co dzieje się na Ukrainie, ale widzimy ryzyko i wierzymy, że naszą demokrację możemy uratować tylko jako część UE” – powiedziała. „Wierzymy, że Rosja będzie nadal dużym źródłem niestabilności w nadchodzących latach i musimy się chronić” – dodała Sandu.

„Wojna na Ukrainie sprawiła, że wszystko stało się czarno-białe. Jest więc bardzo jasne, co oznacza wolny świat i co oznacza autorytarny świat dla nas wszystkich” – powiedziała.

„Wierzymy, że jest to dla nas realistyczny projekt i nie możemy się doczekać, aby stało się to tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała Sandu.

Zobacz też: Mołdawia reaguje na apel Naddniestrza o zwiększenie ilości rosyjskich wojsk w regionie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply