W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 4 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. „Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj)” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi aktualnie 123. W wyniku choroby COVID-19 w naszym kraju do tej pory śmierć poniosły 3 osoby.

W niedzielę minister zdrowia wyraził zadowolenie z postawy polskiego społeczeństwa. „Postawa Polaków jest budująca, jesteśmy zdyscyplinowani. Bardzo dziękuję sportowcom, klubom piłkarskim, aktorom, którzy poparli akcję #ZostańWDomu” – stwierdził minister. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Przywrócono kontrole na wszystkich granicach. Odbywa się klasyczna odprawa graniczna wraz z procedurą sanitarną. Cudzoziemcy mają zakaz wjazdu do Polski. Zawieszone zostają regularne międzynarodowe połączenia osobowe lotnicze i kolejowe, ale nie samochodowe. Obywatele Polski wracający w ten sposób do kraju będą przechodzić 14-dniową kwarantannę – w domu bądź w miejscu wyznaczonym przez wojewodę. Osoby, u których na granicy zostaną stwierdzone symptomy chorobowe, będą przekazywane do najbliższego szpitala.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych obiecało w niedzielę wsparcie dla Polaków chcących wrócić do kraju z zagranicy. W niedzielę odbyło się także kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Twitter / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz