Od 1 listopada wynagrodzenia dla personelu medycznego walczącego z COVID19, w tym także dla rat. medycznych i diagnostów, zostaną podniesione o 100 proc. Stosowne polecenie zostało wydane prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) w niedzielę. 

Minister Adam Niedzielski podpisał właśnie polecenie dla prezesa NFZ, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100% wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z COVID19, w tym także dla rat. medycznych i diagnostów lab. szpitalnych – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Od dziś nie ma żadnych niejasności. Po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19” – zadeklarował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się na Facebooku do decyzji Niedzielskiego: „W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny, również finansowo. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100%. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż Oni”.

Polecenie ministra zdrowia zostało wydane na podstawie jednej z ustaw przyjętych w celu zwalczania epidemii koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Eksperci: liczba rzeczywistych przypadków koronawirusa może sięgnąć w Polsce 80-200 tys. dziennie

W niedzielę resort zdrowia poinformował o 17 171 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu COVID-19 zmarło w kraju ostatniej doby 20 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 132 osoby.

MZ / PAP / Twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz