Z powodu suszy izraelski minister rolnictwa Uri Ariel poprosił rolników i wszystkich innych mieszkańców kraju o modlitwę się o deszcz.

Minister Uri Ariel poprosił wszystkich o włączeniu się w modlitwę o deszcz, która w najbliższy czwartek będą prowadzone przed Ścianą Płaczu w Jerozolimie. Według informacji podanych przez portal Kathpress, udział w nich wezmę również naczelni rabini Izraela. Meteorolodzy zapowiadają dla kraju bardzo suchą zimę.

Opady deszczu w okresie między wrześniem a listopadem tego roku wyniosły jedynie 45 proc. wieloletniej średniej, a dla okresu do lutego 2018 r. prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu szacowane jest przed ekspertów na jedynie 64,7 proc. Również prognozy na najbliższe dwa tygodnie nie zakładają żadnych większych opadów.

CZYTAJ TAKŻE: Szwecja: taniec deszczu w wykonaniu samorządowców [+FOTO]

Jezioro Tyberiadzkie, będącym ważnym zbiornikiem wodnym dla dużej części Izraela zanotowało w listopadzie najniższy poziom wody od przynajmniej dziewięciu lat. W grudniu z kolei według niektórych mediów poziom wody jest najniższy od 15 lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz