Jak informuje „Puls Biznesu” tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku polscy pracodawcy złożyli urzędach pośrednictwa pracy 310 tys. oświadczeń o pracę. Na ich podstawie będą mogli zatrudniać obywateli Ukrainy na okres do 6 miesięcy. To aż o jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W całym roku 2015 r. legalnie pracowało w Polsce na podstawie takich oświadczeń 760 tys. Ukraińców. Stanowili 95% pracujących w Polsce cudzoziemców.

tvn24bis.pl/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. marcink
  marcink :

  Kolonizacja Polski rozpoczęta, roszczenia terytorialne już są, zamiast arabskich zamachowców będziemy mieli Ukraińskich bandytów z UPA. Brawo PiS! Rozwalą Polskę w myśl jakiejś utopijnej wizji Międzymorza a można by budować realną siłe w oparciu o grupę wyszehradzką

 2. sigmund
  sigmund :

  Chyba lepiej zeby jedzili do nas do roboty niz do rosji albo niemiec : ) Po drugie, razem z ukraincami bylismy juz w jednym panstwie przez 400 lat, mozna powiedziec. Na wawelu nie leza tylko Polscy Krolowie, od Jagielly do ostatniego to takze Krolowie Ukrainy i Bialorusi. Moim tdaniem OK.

  • marcink
   marcink :

   Panie Sigmund o czym pan pisze? Nigdy, nie mieliśmy wspólnego państwa z Ukrainą, bo Ukrainy jako państwa nie było. Ukraina to nazwa ziem leżących u kraju RON i zamieszkała przez Rusinów. Proszę podać który Polski Król miał w tytule coś, że włada Ukrainą a nie Rusią. Za F. Konecznym: „zwracał uwagę, że poczucie narodowe (w tym wypadku zwane „ukrainizmem”) które po raz kolejny pojawiło się na tych terenach w XIX w., nie miało najmniejszego związku genetycznego z narodowością ruską formacji pierwszej (Kozackiej), bowiem ta pierwsza po krótkim okresie stała się „czarną masą” po której nie pozostało nawet śladowe piętno świadomości, czy też kultury” Cała historia Ukrainy jako państwa jest anty Polska a dzisiaj bohaterami Ukrainy są ludobójcy Polaków, więc jak pan może pisać, że to jest OK? I proszę nie łączyć Ukraińców z Białorusinami, bo to dwa narody o zupełnie innej historii wobec Polski.