Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nazwał we wtorek prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego “głównym klaunem Ukrainy”. Porównał go też do Adolfa Hitlera. Rosyjski polityk zagroził też Estonii, której premier zaapelowała o zaprzestanie wydawania Rosjanom wiz turystycznych.

Miedwiediew odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który wyraził opinię, że za wojnę można obwiniać cały rosyjski naród. “Główny klaun Ukrainy zasugerował ‘pociągnięcie do odpowiedzialności całej ludności Rosji’. Adolf Hitler jako ostatni próbował zastosować takie pomysły w stosunku do całego narodu. Jakieś pytania dotyczące natury ukraińskiego reżimu?” – napisał we wtorek na Twitterze Dmitrij Miedwiediew.

Zobacz także: Miedwiediew: W 2022 roku musieliśmy zareagować ostrzej

W poniedziałek w mediach pojawiły się informacje, że fińska premier Sanna Marin wezwała Unię Europejską do wprowadzenia przepisów, ograniczających możliwość podróżowania do krajów strefy Schengen dla rosyjskich obywateli. “Krytycy takiego rozwiązania twierdzą, że dotknie ono również tych, którzy wyjechali z Rosji, ponieważ nie zgadzali się z rosyjską polityką i atakiem na Ukrainę – podkreślał “Washington Post”.

Zełenski skrytykował takie rozumowanie: “Powiedzą: ‘Nie mamy z tą wojną nic wspólnego. Nie można przecież obwiniać za nią całego społeczeństwa’. Otóż można. To społeczeństwo wybrało rząd i nie walczy z nim, nie sprzeciwia się mu, nie krzyczy na niego”.

Zobacz także: Finlandia ograniczy wydawanie wiz Rosjanom

Premier Estonii Kai Kallas wezwała na Twitterze, by zaprzestać wydawania Rosjanom wiz turystycznych. “Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka” – napisała.

Do jej wpisu odniósł się Miedwiediew.

“W ślad za ukraińskim klaunem, estońska pani napisała kolejne nazistowskie bzdury wymierzone w obywateli rosyjskich: ‘Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka’. Aż chce się jej przypomnieć inne powiedzenie: ‘To, że istniejesz nie jest twoją zasługą, ale naszym niedociągnięciem'”- odpowiedział Dmitrij Miedwiediew.

Zobacz także: Zełenski: wobec wojny nie można być neutralnym

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply