Kanclerz Merkel poinformowała w telewizji o efektach rozmów koalicyjnych z SPD w niemieckiej telewizji publicznej.

Angela Merkel w niedzielę broniła ustępstw jakie CDU/CSU poczyniło wobec Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) w negocjacjach dotyczących wznowienia koalicji rządowej.

Z pewnością jako CDU zapłaciliśmy cenę za stabilny rząd. Bolesne jest to z ministrem finansów – zaznaczyła Merkel w wywiadzie dla programu „Berlin direkt” niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Odniosła się w ten sposób do oddania socjaldemokratom resortu finansów, z którą to decyzją wielu członków CDU nie chce się pogodzić.

ZOBACZ TAKŻE: Prawie połowa Niemców chce ustąpienia obecnej kanclerz

Kanclerz Niemiec zaznaczała, że fiasko negocjacji koalicyjnych z powodu sporu o podział stanowisk ministerialnych nie byłoby odpowiedzialne, a sprawa ta była dyskutowana przez 12 godzin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Merkel ogłosiła również, że nazwiska sześciu ministrów z CDU, którzy pojawią się w nowym rządzie, zostaną ogłoszone jeszcze przed wyznaczonym na 26 lutego zjazdem partii, który będzie zatwierdzał umowę koalicyjną.

Szefowa niemieckiego rządu, oświadczyła również, że po zaakceptowaniu tej umowy przez większość głosujących w referendum członków SPD, będzie pełnić funkcję kanclerza do końca aktualnej kadencji Bundestagu, do roku 2021.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz