Kanclerz Merkel poinformowała w telewizji o efektach rozmów koalicyjnych z SPD w niemieckiej telewizji publicznej.

Angela Merkel w niedzielę broniła ustępstw jakie CDU/CSU poczyniło wobec Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) w negocjacjach dotyczących wznowienia koalicji rządowej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4549.49 PLN    (20.67%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Z pewnością jako CDU zapłaciliśmy cenę za stabilny rząd. Bolesne jest to z ministrem finansów – zaznaczyła Merkel w wywiadzie dla programu „Berlin direkt” niemieckiej telewizji publicznej ZDF. Odniosła się w ten sposób do oddania socjaldemokratom resortu finansów, z którą to decyzją wielu członków CDU nie chce się pogodzić.

ZOBACZ TAKŻE: Prawie połowa Niemców chce ustąpienia obecnej kanclerz

Kanclerz Niemiec zaznaczała, że fiasko negocjacji koalicyjnych z powodu sporu o podział stanowisk ministerialnych nie byłoby odpowiedzialne, a sprawa ta była dyskutowana przez 12 godzin.

Merkel ogłosiła również, że nazwiska sześciu ministrów z CDU, którzy pojawią się w nowym rządzie, zostaną ogłoszone jeszcze przed wyznaczonym na 26 lutego zjazdem partii, który będzie zatwierdzał umowę koalicyjną.

Szefowa niemieckiego rządu, oświadczyła również, że po zaakceptowaniu tej umowy przez większość głosujących w referendum członków SPD, będzie pełnić funkcję kanclerza do końca aktualnej kadencji Bundestagu, do roku 2021.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz