Financial Times podając informację powołuje się na dwoje unijnych dyplomatów.

Według doniesień FT Jarosław Kaczyński podczas rozmów z kanclerz Angelą Merkel odmówił poparcia dla Donalda Tuska starającemu się o drugą kadencję w roli przewodniczącego Rady Europejskiej. Na tym jednak prezes PiS nie poprzestał, sugerując, że Polska może wobec Tuska wystosować europejski nakaz aresztowania. Mechanizm ten użwyany jest w celu doprowadzenia ekstradycję przestępców na terenie Unii Europejskiej.CZYTAJ TAKŻE:
Prof. Legutko o kulisach rozmowy Kaczyński – Merkel. „Stanowisko Tuska powinno zniknąć”
Donald Tusk wyraził oficjalnie chęć kandydowania na drugą kadencję przewodniczącego RE
Rzymkowski (Kukiz’15): Tusk jest potrzebny w Polsce, gdyż upominają się o niego organy ścigania

Zdaniem brytyjskiego dziennika Jarosław Kaczyński chce obarczyć Tuska winą za katastrofę smoleńską, w której śmierć poniósł prezydent Lech Kaczyński.

„Financial Times” zaznaczył, że chciaż Tusk zdobył poparcie pozostałych krajów europejskich, jednak brak poparcia ze strony jego rodzinnego kraju może zostać użyty przez ewentualnych konkurentów Polaka na to stanowisko.

kresy.pl / interia.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz