Mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w piłce nożnej pomiędzy Brazylią a Argentyną w niedzielny wieczór został zawieszony po tym, jak brazylijscy urzędnicy ds. zdrowia weszli na boisko z powodu przepisów Covid.

Jak poinformował portal Sky Sports, Mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata w piłce nożnej pomiędzy Brazylią a Argentyną w niedzielny wieczór został zawieszony po tym, jak brazylijscy urzędnicy ds. zdrowia weszli na boisko z powodu przepisów Covid.

Służby wkroczyły na boisko krótko po inauguracji i skonfrontowali się z graczami Argentyny i zabrali z boiska, podczas gdy dwóch menedżerów  – wraz z kapitanem Argentyny Lionelem Messim i piłkarzami Brazylii – zebrało się, aby omówić zatrzymanie.

Południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej CONMEBOL potwierdziła później, że mecz został odwołany przez sędziego, który powiedział, że złoży raport dyscyplinarny do FIFA. FIFA potwierdziła zawieszenie gry i dodała „dalsze szczegóły pojawią się w odpowiednim czasie”. Federacja zbierze dowody ze wszystkich stron, zanim podejmie decyzję o najwłaściwszym sposobie działania.

Antonio Barra Torres, prezes brazylijskiej agencji zdrowia Anvisa, powiedział, że czterech graczy z Argentyny zostanie ukaranych grzywną i deportowanych za nieprzestrzeganie krajowych protokołów Covid. Anvisa chciała natychmiastowej izolacji czterech graczy na kilka godzin przed meczem w Sao Paulo.

Zgodnie z brazylijskimi przepisami ludzie, którzy byli w Wielkiej Brytanii na 14 dni przed wjazdem do kraju, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe. Graczami z klubów Premier League są Emiliano Buendia i Emiliano Martinez z Aston Villi oraz Giovani Lo Celso i Cristian Romero z Tottenhamu.

Zobacz też: Ponad 140 tys. Francuzów protestowało przeciwko paszportom sanitarnym

Anvisa zostało poinformowane, że ​​czterej gracze nie stwierdzili, że byli w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch tygodni na formularzach imigracyjnych. Agencja zdrowia potwierdziła, że dane podane przez graczy były „fałszywe”.

Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) wyraził „głęboki dyskomfort” w związku z zawieszeniem meczu. Powiedział, że zespół był w Brazylii od 3 września i przestrzegał wszystkich protokołów zdrowotnych. „Piłka nożna nie powinna doświadczać tego rodzaju epizodów, które podważają sportową postawę tak ważnej rywalizacji”, podała AFA w oświadczeniu.

CZYTAJ TAKŻE: Obostrzenia w Niemczech: liczba zakażeń nie jest już kluczowa

Kresy.pl/Sky Sports

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz