Amerykański senator John McCain udaje się na Ukrainę. Przed wyjazdem polityk skrytykował władze tego kraju za użycie siły wobec opozycji. McCain będzie najwyższym rangą politykiem z USA, który odwiedza Kijów.

John McCain spędzi w ukraińskiej stolicy weekend. Spotka się zarówno z przedstawicielami rządu, opozycji i organizacji pozarządowych. „To krytyczny moment w walce Ukraińców o swoją przyszłość” – oświadczył rzecznik senatora przed jego wyjazdem z Waszyngtonu. Wcześniej sam McCain zdecydowanie krytykował działania władz Ukrainy. Użycie sił wobec demonstrantów określił mianem zatrważającego. Oświadczył też, że Ukraińcy nie powinni czuć się osamotnieni.
Poparcie dla ukraińskiej opozycji wyraził też wczoraj Joe Biden. Wiceprezydent USA powiedział, że podczas telefonicznych rozmów przestrzegał Wiktora Janukowycza, by nie szedł drogą podziałów i izolacji własnego kraju. Biden wezwał prezydenta Ukrainy by rozpoczął – jak się wyraził – rzeczywisty dialog z opozycją. Wiceprezydent USA stwierdził, że Stany Zjednoczone pragną demokratycznej, prosperującej i niepodległej Ukrainy.
IAR/KRESY.PL
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. wincentypol
    wincentypol :

    McCain jedzie na Ukrainę: Użycie sił wobec demonstrantów określił mianem zatrważającego( nie mieli takich obiekcji jak sowieci niszczyli najlepszych synów Polski w wyniku Jałty )
    Poparcie dla ukraińskiej opozycji wyraził też wczoraj Joe Biden. Wiceprezydent USA , Wiceprezydent USA stwierdził, że Stany Zjednoczone pragną demokratycznej, prosperującej i niepodległej Ukrainy. To amerykańske bydło nie miało takich oporów w czasie kiedy zdradzali nas w Teheranie i Jałcie sprzedając nasze ziemie , rodaków i wolność sowieckiemu okupantowi , a następnie plując na nas jadem przez następne 50 lat bo jesteśmy ,,komuchami’.To jest właśnie prawdziwe oblicze naszych przyjaciół i sojuszników . Ludzie obudżcie się w końcu i zacznijcie działać dla dobra tego kraju bo obecni agenci obcych krajów pozbawią nas resztek naszej ojczyzny i wolności.A człe to działanie w stosunku do u-krainy to wynik nacisków UPO-wskiej diaspory w usa.