Amerykański sekretarz obrony, James Mattis, spotkał się ze swoim izraelskim odpowiednikiem, Awigdorem Liebermanem.

Jak powiedział Mattis w czwartek o możliwej wojnie między Izraelem a Iranem, „Widzę, jak może się zacząć, ale nie jestem pewien, kiedy i gdzie”.

Mattis, który w czwartek spotkał się izraelskim ministrem obrony w Waszyngtonie, stwierdził również, że wojna prawdopodobnie wybuchnie na terytorium Syrii „ponieważ Iran nadal wykonuje tam pracę pośrednika poprzez Hezbollah”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oskarżył Iran, że nie tylko rozszerza i umacnia swoją obecność w Syrii, ale także „przekazuje zaawansowaną broń Hezbollahowi przez Syrię”.

Izrael, jak podkreślił Mattis, „nie będzie czekał, aż te rakiety zostaną wystrzelone i mamy nadzieję, że Iran wycofa się”.

Liberman ostrzegł Iran w czwartek, że Izrael „uderzy w Teheran i zniszczy wszystkie irańskie obiekty wojskowe, które zagrażają Izraelowi w Syrii, bez względu na cenę”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael: Iran szkoli 80 tys. szyickich bojowników w Syrii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: E-maile Departamentu Stanu: obalić Asada, aby pomóc Izraelowi

Kresy.pl / The National
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz