Amerykański sekretarz obrony, James Mattis, zeznawał wczoraj przed Komisją ds. Sił Zbrojnych Senatu USA.

Choć Mattis początkowo nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy Stany Zjednoczone powinny pozostać stroną w porozumieniu nuklearnym z Iranem (JCPOA), w dalszej części zeznań stwierdził, że zapisy porozumienia są „mocne”. „Przeczytałem [tekst JCPOA] trzy razy (…) i powiem, że jest napisane prawie z założeniem, że Iran będzie próbował oszukiwać. Tak więc weryfikacja, która tam jest przewidziana, jest rzeczywiście dość silna, jeśli chodzi o naszą zdolność intruzji” – powiedział Mattis.

Dodał jednak, że to, czy przewidziana weryfikacja jest wystarczająca pozostaje otwartym pytaniem. Według Mattisa, JCPOA to „niedoskonałe porozumienie o kontroli zbrojeń” z aspektami „które można ulepszyć”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trump powiedział, że podejmie decyzję o zerwaniu umowy do 12 maja, tj. w następnym terminie, w którym wymagana jest notyfikacja o przestrezeganiu JCPOA przez Teheran.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Iran grozi „energicznym” wznowieniem wzbogacania uranu w przypadku zerwania JCPOA przez USA

Kresy.pl / The Hill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz