Organizatorzy Marszu poinformowali, że wzięło w nim udział 100 tysięcy osób.

Trasa Marszu Niepodległości wiodła od Ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Jak zaznaczyli organizatorzy, ulicami Warszawy przeszło 100 tysięcy osób, aby uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu oraz wspólne odpalenie rac.

Uczestnicy marszu powoli rozchodzą się do domów, a miasto powoli przywraca ruch samochodowy na niektórych uliach.

Rausz stwierdził, że w tym roku nie poda szacunków frekwencji Marszu Niepodległosi i KOD-u, ograniczając się do stwierdzenia, że oba były duże.

kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz