Podczas wspólnego wystąpienia z Marianem Kowalskim, lubelski pastor Paweł Chojecki ostro atakował papieża Franciszka i kpił z „dziadowskiego” jego zdaniem nauczania Kościoła. Kowalski był tym wyraźnie rozbawiony. „Jestem katolikiem, mimo, że nie zgadzam się z linią polityczną obecnych władz Kościoła” – mówi Kresom.pl lider Narodowców RP.

Paweł Chojecki i Marian Kowalski komentowali wypowiedź Roberta Winnickiego, który krytycznie odniósł się do słów papieża Franciszka na temat przyjmowania uchodźców. Lider Ruchu Narodowego stwierdził m.in., że jako praktykujący katolik obeznany z historią Kościoła uważa, iż „z roztropnością katolicką, z duchem odpowiedzialności za powierzoną wspólnotę [ta wypowiedź – red.] nie ma niestety nic wspólnego”.

„Tutaj papież jest jak najbardziej omylny i to fatalnie omylny jeśli chodzi o to, jakie skutki ma to dla całej Europy”– mówił poseł Winnicki. Dodał, że ma wątpliwości, czy słowa Franciszka oraz „fałszywe miłosierdzie” były dla Polski i Europy czymś dobrym.

Chojecki, znany ze swoich zdecydowanie antykatolickich poglądów, odnosząc się do tego zaczął naigrywać się z oficjalnego nauczania Kościoła.

„Wziąłem tu sobie dzisiaj taką księgę, Katechizm Kościoła Katolickiego. Tutaj jak wół stoi, że ‘nauczaniu zwyczajnemu papieża’, czyli takiemu, jak papież sobie plecie takie bzdety, np. w samolocie, czy jak na Wawelu zacznie te swoje swądy piekielne odprawiać,‘wierni powinni okazać -religijną uległość ich ducha-’”– czytał Chojecki. „Czyli zamknąć gęby”– dodał Kowalski, ku wielkiej uciesze prowadzącego.

„Dokumenty katolickie to jest taki bełkot, z którego nic nie wynika, albo wszystko wynika”– kontynuował Chojecki. Czytając dalej i głośno śmiejąc się wspólnie z Kowalskim. „Wywalić to dziadostwo!”– śmiał się pastor, wyrzucając KKK. „Przecież to jest mniej zrozumiałe niż pisma z ZUSu”– śmiał się Kowalski.

Paweł Chojecki jest pastorem założonego przez siebie Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie i redaktorem naczelnym protestanckiego miesięcznika „Pod Prąd”. Był członkiem UPR, szefem tej partii w Lublinie, a później członkiem jej władz i rzecznikiem prasowym. Stamtąd zna się i przyjaźni z Marianem Kowalskim. Znany jest z ostrych artykułów krytykujących Kościół katolicki, papieży i nauczanie Kościoła, choć według niektorych źródeł konfliktował się również z innymi zborami protestanckimi.

Marian Kowalski promował ten fragment nagrania na swoim profilu Facebookowym, podkreślając, że dotyczy ono jego opini nt. nauczania katolickiego:

W rozmowie z Kresami.pl Marian Kowalski powiedział, że nie zgadza się do końca z tezami głoszonymi przez Chojeckiego. „Gdybym się zgadzał, to należałbym do jego wspólnoty religijnej”– powiedział. Tłumaczył, że we wspólnych wystąpieniach w mediach przyjęli zasadę, że mówią co myślą i nie cenzurują się nawzajem. „Być może w niektórych momentach zbyt jaskrawie przedstawił swoje stanowisko”– mówi Kowalski dodając, że jego zdaniem fragment KKK przywołany przez Chojeckiego był „co najmniej nieprecyzyjny”.

Lider Narodowców RP określił pastora Chojeckiego jako „ortodoksyjnego”. „On Pismo Św. traktuje poważnie i dosłownie, stąd wszelkie jego interpretacje traktuje jako rzecz, z którą co najmniej można się nie zgadzać”– mówi Kowalski. Zaznaczył, że przez lata współpracy z Chojeckim, m.in. pisząc do jego miesięcznika prokatolickie artykuły, nigdy nie był przez niego cenzurowany. „Jestem katolikiem, mimo, że nie zgadzam się z linią polityczną obecnych władz Kościoła”– mówi lider Narodowców RP.

Kowalski zaznaczył, że nigdy wcześniej Chojecki nie wypowiadał się przy nim tak ostro na temat Kościoła. „Nigdy nie spotykałem go tak frywolnego, ale w mediach jest bardziej wyluzowany. On prywatnie jest człowiekiem stonowanym i zasadniczym, a tymczasem to jego uniesienie i żywiołowa reakcja spowodowały u mnie uśmiech i zdziwienie”– powiedział. Kowalski przyznał, że choć przyjaźni się z Chojeckim i wcześniej współpracowali w ramach UPR, to nie jest on związany z Narodowcami RP.

Rzeczony fragment na nagraniu poniżej (10:54 – 12:35):

Kresy.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • elak
   elak :

   No cóż, widać , że Pana / Pani tytuły i stopnie naukowe na nic się zdały, jeżeli nazywa Pan/Pani kościół Chojeckiego sektą , bo świadczy to o poziome wykształcenia poniżej podstawowego. Jeżeli każdy nie katolicki kościół chrześcijański będzie Pan/pani nazywać sektą , to radzę poczytać trochę historii i nabyć podstawowej wiedzy o świecie.

     • leszek1
      leszek1 :

      Rzeczywiscie w USA jest duzo odmian w koncu tej samej religii chrzescijanskiej. Jednak nie przesadzajmy, ze jest ich wiecej niz katolikow. Kwestie religijne, nie maja absolutnie zadnego znaczenia w powodach wedrowek Polakow za chlebem, czy wolnoscia. Prosze mi nie udowadniac wyzszosci odmiencow nad katolikami, bo odnosze wrazenie, ze czytam pastora Chojeckiego we wlasnej osobie, tylko pod zmienionym pseudonimem. Jego dzialalnosc wplata sie w zydowski atak na Kosciol Katolicki na swiecie, a szczegolnie w Polsce.

  • fiesta
   fiesta :

   Kosciol katolicki (w skrocie: KK) czyli powszechny powstal w 325r na soborze w Nicei i skupial ponad 300 gmin chrzescijanskich jakie istnialy wokol basemu Morza Srodziemnego. Przed scaleniem gmin chrzescijanskich kazda gmina chrzescijanska posiadala swojego wlasnego lidera wybieranego sposrod osob zamieszkalych w gminie i nie istnial zawod ksiedza, biskupa i papieza.
   Na przestrzeni okolo XVII wiekow KK przezywal swoje wznosy i upadki, ale to dlugi i oddzielny temat.
   Niestety, ale KK skonczyl sie w 1965r w momencie zakonczenia obrad soboru watykanskiego II, ktory obradowal w latach 1962-1965, poniewaz zmienily sie dogmaty nauczania KK, ktory odszedl od nauczania opartego na teologii sw.Tomasza z Akwinu jakie obowiazywalo w KK przez VII wiekow i wprowadzil nauczanie oparte na modernizmie jezuickiego ksiedza, modernisty i sympatyka masonerii Karla Rahnera – P.Chojecki czytal urywek z katechizmu post-soborowego czyli modernistycznego, ktory jest wlasnie takim “pomieszaniem z poplataniem”, a faktycznie oglupianiem koscielnych owieczek i baranow.
   Wracajac do obrad soboru watykanskiego II (1962-1965) nalezy zaznaczyc, ze sobor zostal zapoczatkowany przez zyda i masona Jana XXIII (kard. Roncalli), ktory sam mianowal sie papiezem w miejsce legalnie wybranego papieza Grzegorza XVII (kard. Siri) – vide informacje na stronie ( http://www.opusdeialert.com/roncaliamason.htm) oraz ( http://www.thepopeinred.com/ ).
   Anty-papiez Jan XXIII zmarl w czasie trwania soboru i na jego miejsce zostal wybrany kolejny zyd, mason i pedal Pawel VI (kard. Montini) – vide informacje na stronie ( http://www.traditioninaction.org/ProgressivistDoc/A_083_MontiniHomosexual.html ).
   Znany jest rowniez fakt, ze w obradach soboru watykanskiego II (1962-1965) brala udzial grupa rabinow z USA na czele z rabinem A.Heschelem (glowny ideolog judeo-talmudyzmu) oraz udzial brali rowniez przedstawiciele zydo-masonskiej organizacji B’nai B’rith z USA na czele z Jozefem Lichtenem (Lichtensztulem urodzonym w Polsce), ktory byl rowniez przedstawicielem d/s dialogu zydow z katolikami.
   Kierownicza role w obradach soborowych odgrywal sekretarz stanu Watykanu kard.A.Bea (zyd i mason oraz czlonek zydo-masonskiej B’nai B’rith).
   Oto lista masonow zagniezdzonych w KK i Watykanie – vide strona
   ( http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_brotherhoodss25.htm ).
   Z kolei w czasie obrad soboru watykanskiego II (1962-1965) propaganda KK w Polsce glosila, ze “soborowi przewodzi duch swiety” oraz “nad obradami soborowymi czuwa duch swiety”, ale dopiero po wielu latach od zakonczenia soboru watykanskiego II (1962-1965) i wyjsciu na jaw wielu kompromitujacych faktow, soborowe hasla propagandowe okazaly sie jedynie chwytem propagandowym majacym na celu uwiarygodnic dzialania zydow, masonow i modernistow podczas obrad soborowych , a jednoczesnie oglupialy koscielne owieczki i barany.
   Tak doszlo do zniszczenia KK od srodka podczas trwania soboru watykanskiego II (1962-1965), ktory zostal opanowany przed zydow i masonerie.
   Pytanie: Czy prawdziwy Duch Swiety pozwolilby na zniszczenie KK od srodka i przejecie go przez wrogow KK ?
   Czy prawdziwy Duch Swiety jaki rzekomo byl w Watykanie zezwolilby na zamordowanie nowo-wybranego papieza Jana Pawla I (kard. Luciani) po 33 dniach pontyfikatu w 1978r ?
   W jakim celu przywodcy Watykanu zacierali slady zbrodni nie zazwalajac na sekcje zwlok i natychmiast rozpoczeli mumifikacje ciala nowego papieza ?
   Wiecej na te tematy pisze D.Yallop (dziennikarz amerykanski w Watykanie) i M.Martin (ksiadz z Watykanu).

   WATYKAN TO OBECNIE SIEDZIBA ANTYCHRYSTA !

 1. piotrx
  piotrx :

  Jakby M.Kowalski był prawdziwym katolikiem to wobec takich kpin powinien ostro zareagować a nie uczestniczyć w tym przedstawieniu… widać od razu jaki poziom umysłowy i etyczny prezentuje. Natomiast wypowiedź R.Winnickiego jest jak najbardziej rzeczowa i słuszna.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Chojecki to pyszalek o ograniczonym umysle wojujacy z Katolikami. On wypromowal na You Tube Kowalskiego, wiec ten jest mu wdzieczny i w miare posluszny, mimo posiadanej wielkiej indywidualnosci osobistej. Poniewaz ma nad soba opieke antpolskiego protestanckiego Pastora, przestal sie dla mnie liczyczyc jako polski polityk. Wyjasniam, ze nie przeszkadza mi wiara Chojeckiego, bo znam kilku wspanialych Polakow – wyznawcow tej religii. Przeszkadzaja mi antypolskosc, pogarda i zaklamanie tego czlowieka.

  • elak
   elak :

   Dobre sobie … antypolskość Chojeckiego..Może jakieś dowody i przykłady tej antypolskości poproszę .A ograniczone umysły , to maja ci , którzy nie odniosą się do tego, co konkretnie w KKK skrytykował Chojecki,tylko że w ogóle odważył się coś w nim skrytykować. Jakby KKK to było słowo samego Boga i nie mógł zawierać żadnych błędów i niejasności. Jak ktoś mówi o antypolskości Chojeckiego, to nie powinien się uważać za katolika, bo prawdziwemu katolikowi takie kłamstwo i oczernianie nie przystoi

   • leszek1
    leszek1 :

    Wiem co mowie poniewaz prowadzilem z tym panem dyskusje na rozne tematy. On jest opetany ideami protestanckimi. W zwiazku z tym nie widzi rzeczywistosci i jest absolutnie odporny na logiczne argumenty (dlatego nazywam go pyszalkiem), naginajac rzeczywistosc do swoich wyobrazen co do znaczenia i wielkosci tej grupy religijnej w Polsce (dlatego uwazam go za klamce). Poniewaz jest przepelniony wrogoscia do Polski katolickiej uwazam go za antypolaka.

 3. leszek1
  leszek1 :

  Mialem dzis troche czasu, wiec chcialem wysluchac Chojeckiego i Kowalskiego. Przeszedlem wszelkie klamstwa i inwektywy rzucane na Papieza, ale do konca atakow i paszkwili rzucanych na Brauna moja wytrzymalosc nie pozwolila mi wytrzymac. TOZ TO SABAT CZAROWNIC ! Kpiny, drwiny i nasmiewanie sie zamiast argumentow. O Chojeckim mialem wczesniej wyrobione zdanie, ale nie wiedzialem ze Kowalski pod wplywem Chojeckiego upadl az tak nisko. Stal sie przydupasem pastora.

 4. kojoto
  kojoto :

  Wytrzymałem do momentu aż Chojecki bodajże (ale przy aplauzie Kowalskiego) nazwał Macierewicza mężem stanu i to nie był sarkazm… nie wspominając o debilnym “zastanawianiu się” Kowalskiego nad genezą poparcia USA dla Izraela, i innych bzdetów w stylu: całkowicie niemerytoryczny atak na Brauna o czym wspomniał Leszek1. Chojeckiego dopiero poznałem i już podziękowałem, a Kowalski jest dla mnie praktycznie skreślony, jak to powiedział kiedyś pewien zakochany w sobie socjalista „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić” odnosiło by się do Kowalskiego doskonale, gdyby kury chodziły szczać, ale to drobiazg.