Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) potwierdziła w poniedziałek, że Teheran wypełnia swoje zobowiązania w ramach Wspólnego Kompleksowego Planu Działania zawartego w 2015 roku.

MAEA poinformowała, że Iran utrzymuje zasoby niskowzbogaconego uranu, a także poziom wzbogacania uranu zgodnie z ograniczeniami określonymi w JCPOA. Najnowszy raport MAEA  jest szczególnie istotny, gdyż został opublikowany zaledwie tydzień po tym, jak Stany Zjednoczone, które wycofały się z porozumienia JCPOA sześć miesięcy temu, przywróciły sankcje na Iran, które obowiązywały przed zawarciem porozumienia nuklearnego w 2015 i nie wykluczyły wprowadzenie dalszych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Raport potwierdził, że „nic nie wskazuje na to, że irańska współpraca lub irańska postawa uległy zmianie” od czasu ponownego nałożenia sankcji przez USA. Teheran ostrzegał jednak w przeszłości, że jeśli świat nie może zagwarantować im ulgi w zakresie sankcji, nie będzie zobowiązany do pozostania w JCPOA.

Według irańskiego ministra spraw zagranicznych Mohammada Dżawada Zarifa świat sprzeciwia się administracji USA i żaden kraj, z wyjątkiem kilku państw na Bliskim Wschodzie, nie będzie w stanie podporządkować się Waszyngtonowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ron Paul: Mike Pompeo nie jest „normalny”

kresy.pl / reuters

MAEA: Iran pozostaje w zgodzie z JCPOA
Oceń ten artykuł

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz