Macron nazwał premiera Polski „prawicowym antysemitą”

Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał w czwartek premiera Mateusza Morawieckiego „prawicowym antysemitą” – poinformowała agencja prasowa Bloomberg.

Jak poinformowała agencja prasowa Bloomberg, prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał w czwartek premiera Mateusza Morawieckiego „prawicowym antysemitą”.

Premier Mateusz Morawiecki „jest prawicowym antysemitą, który dyskryminuje osoby LGBT”, powiedział francuski prezydent gazecie Le Parisien. „Wspiera Marine Le Pen, którą wielokrotnie przyjmował. Nie bądźmy naiwni, chce jej pomóc przed wyborami!”

Stało się to po tym, jak Morawiecki skrytykował Macrona za to, że mimo regularnych rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem niewiele może zrobić na rzecz zakończenia kryzysu na Ukrainie.

Zobacz też: Macron: Nie nazwałbym Putina „rzeźnikiem”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wzywam liderów Unii Europejskiej do zdecydowanego działania, do wdrożenia działań, które złamią machinę wojenną Putina” – mówił wcześniej Mateusz Morawiecki.

„Panie prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem? Co pan osiągnął? Czy powstrzymał pan którekolwiek z działań? Ze zbrodniarzami się nie negocjuje, zbrodniarzy trzeba zwalczać. Z Hitlerem nikt nie negocjował. Negocjowalibyście ze Stalinem? Negocjowalibyście z Pol Potem? Dość tej gry na zwłokę” – dodał.

Premier ostro wypowiedział się też o niemieckich politykach: „Panie kanclerzu Scholz, Olafie, to nie głosy niemieckich biznesów, miliarderów, powinny być dzisiaj głośno słyszane w Berlinie. To głos tych niewinnych kobiet i dzieci, powinien być usłyszany przez wszystkich Niemców. Pani kanclerz Merkel, milczy pani od początku wojny, tymczasem to polityka Niemiec przez kilkanaście lat doprowadziła do tego, że Rosja ma dziś siłę wynikającą z monopolu na sprzedaż surowców. Trzeba przyznać, że była to niewłaściwa polityka”.

Zobacz też: Macron apeluje o nowe sankcje wobec Rosji

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina: „Z uwagi na twierdzenia zawarte w wywiadzie Prezydenta Republiki Francuskiej dla „Le Parisien” minister Zbigniew Rau zdecydował o wezwaniu Ambasadora Francji do ministerstwa”.

Kresy.pl/Bloomber

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz