Przedsiębiorstwo komunalne Lwowskiej Rady Obwodowej „Dola”, które zajmuje się poszukiwaniem i uporządkowaniem grobów ofiar wojny i represji politycznych, zaproponowało zwiększyć zakres finansowania swojej działalności na rok 2017, informuje portal zik.ua.

Taką informację podał 27 lutego br. Światosław Szeremeta na posiedzeniu stałej komisji ds. integracji europejskiej, deregulacji działalności gospodarczej, współpracy transgranicznej i stosunków z Ukraińcami za granicą Lwowskiej Rady Obwodowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nielegalny pomnik UPA w Hruszowicach

Polska: zniszczono kolejny pomnik UPA [+VIDEO]

Zniszczono dwa pomniki UPA w powiecie lubaczowskim

Ukraiński urzędnik państwowy wypomina polskim władzom, że nie odnawiają pomników UPA

Jak twierdzi portal – On także poinformował, że w roku bieżącym na działania dotyczące uporządkowania grobów ofiar wojny i represji politycznych i porządkowania grobów Ukraińców za granicą z regionalnego budżetu przeznaczono 240 tys.

Przedsiębiorstwo prosi również o dodatkowe 170 tys. UAH, z czego 80 tys. UAH ma być przeznaczone na odbudowę zniszczonych pomników UPA w Polsce, na górze Monastyr w pobliżu Werchraty oraz w Hruszowicach.

kresy.pl / zik.ua

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. general :

  Szkoda że nie przeznaczają pieniędzy na swoje unickie czy prawosławne cmentarze, które porastają krzakami. Za to będą tu stawiać pomniki mordercom. No niech stawiają, będzie co rozwalać. Co do Werchratej to przyjeżdża tam masa upaińców, czują się jak u siebie, natomiast w Hruszowicach czas aby zaczął działać polski samorząd. Ten tzw pomnik jest nielegalny i powinien zostać usunięty.
  Panowie z Przemyśla i okolic, jak długo będziecie pozwalali aby pluli wam w twarz?

 2. krok :

  Myslę, że banderowcy we Lwowie nie muszą zwiększać finansowania na cele budowy pomników w Polsce, swoim oprawcom Polskich dzieci. Związek ukraińców w Polsce, dostaje od rządu Polskiego wystarczająco duże srodki na cele propagandowe i budowanie ideałów bandyckiej UPA na Polskiej ziemi.

 3. jaro7 :

  I za czasów tego rządu jest możliwe że będzie odbudowa tych pomników,przypominam jak Karczewski(PiS) walczył by nie przeszla uchwała o penalizacji za propagowanie banderyzmu.Wtedy takich pomników nie daloby się odbudować.Obaj maszałkowie Sejmu i Senatu z PiS bardzo dbaja by nic złego nie działo się banderowcom,i tym z czasów wojny i obecnych.