„Nasz Dziennik” informuje, że projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej ma poparcie rządu.

Jarosław Kaczyński, według informacji „Naszego Dziennika”, zapewniał, że będzie rozmawiał z ministrami o zabezpieczeniu funduszy na utworzenie nie tylko muzeum, ale i jego filii.

„Nasz Dziennik” pisze, że utworzenie nowej placówki kulturalnej jest przesądzone, o czym mają świadczyć deklaracje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „ND” informuje również, że rząd może być również pewien poparcia dla tej idei ze strony parlamentarnej większości. Projekt popiera bowiem Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, a pozytywnie oceniają go przynajmniej niektórzy politycy innych ugrupowań.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Resort kultury prowadzi korespondencję z samorządem wojewódzkim na temat zasad powołania muzeum i utworzenia jego siedziby. „ND” zaznacza, że nie jest to łatwa kwestia. Wiadomo, że wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński optuje za utworzeniem nowej centralnej placówki muzealnej i deklaruje przeznaczenie na ten cel sporych środków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brzeg: Muzeum kresowe nie powstanie. Rząd odmówił wsparcia finansowego

Niestety, jak twierdzi cytowany przez „ND” prof. Waldemar Paruch, historyk z UMCS, władze miejskie i urząd marszałkowski nie wykazują zainteresowania tworzeniem placówki i to jest powodem opóźnienia projektu. Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, któremu przewodzi w Lublinie Paruch, jest inicjatorem powołania muzeum.

Kresy.pl / Nasz Dziennik
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz