Informację o zdjęciu plakatów z nakładającymi się mapami współczesnej Polski i II Rzeczpospolitej na lotnisku Chopina podała we wtorek Gazeta Wyborcza.

Plakaty z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na których zaznaczono biało-czerwone kontury Kresów II RP, były umieszczone na Lotnisku Chopina w Warszawie. Ich obecność nie podobała się m.in. ukraińskiemu historykowi Romanowi Kabaczijowi, znanemu ze swoich antypolskich i lewicowo-liberalnym mediom powiązanym z Gazetą Wyborczą.

Jak informuje we wtorek Gazeta Wyborcza plakaty już zniknęły. Powołuje się przy tym na wicemarszałka senatu Bogdana Borusewicza, który dzisiaj na Lotnisku Chopina obszedł dolną i górną część terminalu portu lotniczego. Nie ma już śladu po rewizjonistycznych plakatach na lotnisku – powiedział dziennikarzowi Wyborczej.

Informację o usunięciu plakatów z kresami II RP podchwyciły już ukraińskie media, w tym portal zaxid.net.

Służby prasowe Lotniska Chopina w Warszawie na razie nie odniosły się do doniesień portalu wyborcza.pl. Nasza redakcja wysłała zapytanie do osoby odpowiedzialnej za komunikację z mediami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na Lotnisku Chopina w Warszawie umieszczono plakaty z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiają one zarysy III RP nałożone na biało-czerwone kontury II RP, która uzyskała niepodległość w 1918 roku. Na plakatach widnieje podpis w języku angielskim: „1918. Poland regains its intependence after 123 years” („1918. Polska odzyskuje niepodległość po 123 latach”). Plakaty znajdują się w strefie dostępnej dla wszystkich.

Kresy.pl / wyborcza.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    greg :

    Banderowskie szmaty maja wyrazny problem z historia. Borusewicz i gnidy z GWna, a co mamy przedstawiac odzyskanie niepodleglosci w 1918 r. tyle ze w obecnych granicach peowskie k.rwy ze zrytymi mozgownicami?! Wstydzcie sie gnidy, taka wasza rala. Rowniez za to ze takie tepe antypolskie szmaty chodza po polskiej ziemi i zra polski chleb!