Zamiast „ladies and gentlemen” („panie i panowie”) londyńskie metro będzie witać pasażerów formułą „good morning everyone” („dzień sobry wszystkim”).

Decyzję o zmianie podjął zarząd transportu miejskiego w Londynie. O tego typu powitanie walczyły lokalne organizacje LGBTQ. W ich opinii formuła ladies and gentlemen należy już do przeszłości ponieważ nie uwzględnia osób innej płci niż męska i żeńska.

Londyńskie metro dokonało zmian automatycznych puszczanych komunikatów i ogłoszeń. Wiele z nich zostało nagranych na nowo. Dodatkowo, mający możliwość przemawiania przez środki nagłaśniające pracownicy sieci metra zostali poinstruowani, aby nie używać określeń odnoszących się do płci pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE: Poprawność polityczna w Anglii: jajka wielkanocne bez Wielkanocy

Decyzję podjętą przez londyńskie metro popiera muzułmański burmistrz tego miasta Sadiq Khan. Oświadczył on: Wiemy, że niektórzy czuli się niekomfortowo z komunikatami, jakie do tej pory mogli usłyszeć w londyńskim metrze. Cieszę się, że pewna neutralność została wprowadzona. Dodał, że londyńskie metro obsługuje żywotne, wielokulturowe i różnorodne miasto, dlatego ta zmiana jest tak ważna.

Mark Evers szef strategii konsumenckiej z Transport for London oświadczył, że decyzja o neutralności płci pozwoli każdemu poczuć się w metrze mile widzianym. Dodał także: Od czasu do czasu usłyszymy jeszcze klasyczny zwrot „ladies and gentlemen”, ale jeśli będzie pojawiał się zbyt często, pracownicy dostaną upomnienie.

ZOBACZ TAKŻE: Poprawność polityczna triumfuje na Oxfordzie

kresy.pl / wpolityce.pl / independent.co.uk

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply